Piškot Kap 2009 - 14. level

1081× přečteno

Pomalu ale jistě finišují přípravy letošního vrcholu OB sezóny. Podoba všech etap konečně vykrystalizovala do podoby pentagon-trioktaedru, první kontroly jsou rozneseny (snad neodneseny) a mapy na většinu etap již mohou jít do tisku. Startovné prosím zašlete převodem na účet, ulehčíte mi tím práci, díky. Číslo účtu se schovává v rozpisu závodu. Jak jste si asi všimli, tak startovné je o něco vyšší než bývá zvykem. Důvodem je nutnost zajištění speciálních ingrediencí pro jednu z etap, které nějaké opravdové peníze stojí. Oproti jiným ročníkům nejsou letos zapotřebí kola ani SI čipy. Na druhou stranu vítám ty, co dorazí jen na kole nebo alespoň nepřijedou auty po jednom - místo na parkování není nafukovací. A co vás letos konkrétně nekonkrétně čeká?

O úvod se postará, jak se již stalo tradicí, noční pobíhání kolo chaty. Celou etapou vás bude provázet jeden fiktivní běžec, jehož povídačky si zamilujete. Kategorie soft má možnost vystartovat ještě za světla, ostatní tvrďáci až po setmění.

Druhý den bude hned po rozcvičce, tedy kolem sedmé ráno, táborový nástup a vyhlášena hlavní celotáborová aktivita. Po rozdělení do nezbytných týmů (dalo by se říci týmečků) se odebereme na start světové novinky v orientačních sportech, který bude vzdálen několik kilometrů od chaty. Pro někoho bude jistě povzbudivé, že se v této časově nejdelší etapě nebude moc běhat. Na druhou stranu pevně věřím, že toho v cíli budete mít plné kecky (nebo spíše sandále - ty jsou ostatně doporučenou výbavou). Borci, kteří si bez tréninku neumí představit den, si mohou na start doběhnout. Mapa bude téměř klasická, bez větších módních výstřelků. Samotná trať měří necelých 10km, odhadovaný čas nejlepších je kolem 80minut (těžko soudit, roznos trval přes dvě hodiny).

Aby z vás nově nabytý Team Spirit nevyprchal jak špiritus z lahve, tak i pivní klání bude hodně netradiční a především týmové. Vždy dva týmy se postaví proti sobě a pokusí se co nejrychleji najít kontroly. Překážkou jim budou zrádně ukrytá pivečka, která budou brzdit postup.

Večer opět vystoupí známá postava Moravské death-metalové scény - The Jarda B. and his Girls, jehož zombie songy rozproudí krev žilách polomrtvých závodníků.

Ti co přežijí noční řádění u ohně se v neděli shromáždí na poslední etapu. Start bude opět hromadně nehromadný a opět se budou hledat kontroly na velice decentně upravené mapě. Kategorie Hard bude mít mapu upravenou ještě o chloupek decentněji.

To je vše, pročtěte si rozpis, vezměte si hlavně buzolu (stačí palcovka) a krýgl, zaplaťte převodem startovný + trička a přijeďte. Pokud už zaplatíte startovný, tak teda zas tak nutně jezdit nemusíte. Pokud někdo už ví, že nepřijede, nebo nebude chtít absolvovat druhou etapu, tak mi to dejte vědet, ať zbytečně na někoho nečekáme.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit