Piškot Kap 2009

1767× přečteno

Už počtrnácté proběhl na chatě v Bělči nad Orlicí Piškot Kap. Na 24 účastníků byly nachystány čtyři etapy posouvající orientační běh do jiných dimenzí, 130l piva, pár sršňů a stádo krav. Vše tradičně začalo páteční noční etapou, pokračovalo sobotní nejvýživnější dlouhou, podvečerním pivním orienťákem a finální účet vystavil nedělní lehce speciální závod. Všechny srpnové víkendy byly hodně teplé, takže jsem raději aspoň na sobotu objednal chladnější počasí s mírným deštíkem.

Páteční etapa spočívala v porozumění čtenému textu. Na kontrole byl vždy textový popis, jak se dostat na kontrolu následující. Popsaný postup nebyl vždy nejrychlejší, ale vedl většinou po cestách a kontroly byly spíše výraznější (s reflexy). Většinu potrápilo jedno chybné určení směru na třetí kontrolu, ale do cíle nakonec dorazili všichni. Kategorie soft startovala ještě za světla, do cíle se ale všichni kromě Starouše, dostali až za tmy. Zvláště pro běžce bez baterky to mohl být silný zážitek. Vítězkou se stala několikanásobná mistryně republiky v nočním orienťáku Zuzka, která přivezla menší vláček. Za zmínku stojí druhé místo Bobana, který má do podobných vlaků služební průkaz.

Texty na jednotlivých kontrolách (PDF)
1.Etapa

V sobotu ráno nás ještě přivítalo slunce a v uších nám zněla noční hudební produkce dua Starouš a Vorel. Většina po přečtení rozpisu správně vydedukovala, že druhá etapa se bude odehrávat na vodě a tak došlo během snídaně k rozlosování dvojic. Do jedné skupiny se dostali ti, kteří pádlo již někdy v ruce drželi a do druhé pak zbytek. Start byl u mostu mezi Petrovičkami a Suťáky, kam jsme se přesunuli auty, kolmo či běžmo. Z kufru našeho auta jsme vydolovali 11lodí (9x pálava, 2x yukon, dvojnásobný počet pádel a dvojčlenné týmečky se pustily do nafukování lodí. Mapa obsahovala dvanáct kontrol (jedna proti proudu) a jeden menší jezík na zhruba 10km trati, která končila u mostu v Krňovicích.

Všichni se s novou výzvou popasovali celkem úspěšně, nedošlo na nějaké bitky o pozice v lodi a zhruba za 45minut všichni úspěšně vypluli. My jsme mezitím převezli auta i kola a po 109 minutách od startu dorazilo první duo Lukáš a Lukáš. Až na jednu kontrolu vydržely všechny lampiony čtrnáct dní na svých místech, i když některé byly na trochu jiných místech než v mapě, ale s tím se musí na Piškot Kapu počítat. Jednou z hlavních hvězd se stalo duo Bob a Jedla, kteří získali nejvíce bodů za umělecký dojem. Nejrychlejší byla dle očekávání dvojice Heppy a Starouš, kteří se do závodu opravdu pustili plnou parou.

2.Etapa


Během odpoledne naštěstí pršet přestalo a mohla se připravit tradiční pivní etapa. Tentokrát soutěžily 4 týmy po 4-6 členech proti sobě. Šlo tedy o dvě semifinále a boj o třetí místo a vítězství. Princip hry se podobal známé hře miny - bylo nutné postupně odkrýt mapu a nalézt kontroly. Pokud se místo kousku mapy odkrylo pivečko, tak se muselo vypít. Už v prvním kole to vypadalo, že by se někteří nemuseli dožít večera, tak se pro další dvě kola pravidla trochu zmírnila. Finále se pak odehrávalo už za solidní tmy, takže došlo na pěkný noční pivní.

3.Etapa 3.Etapa
3.Etapa 3.Etapa

V neděli vše uzavřela téměř normální mapa s několika vypreparovanými oblastmi pro kontroly. Softům jsem je nechal v severu, hardům jsem to trošku natočil. V podstatě všichni to nakonec zvládli, jen někteří přitom oběhali celou mapu.

4.Etapa

Celkovým vítězem se stala zaslouženě Zuzka, která byla úspěšná ve všech etapách, na druhém místě skončil překvapivě Vorel, třetí několikanásobný vítěz Heppy a čtvrtá Marťa.


Na závěr patří poděkování půjčovně lodí Bufur ve Střelicích za možnost výpůjčky lodiček, všem kteří pomohli se sbíráním kontrol či přípravou nějaké z etap a samozřejmě všem kteří dorazili. Za rok se uvidíme po patnácté.

Mohlo by se ti taky líbit