Chlapská a dámská akce

207× přečteno

O víkendu jsme v pánském složení vyrazili vyvenčit děti někam do přírody a zároveň předat mladé generaci otcovská moudra. Jako vždy se nám podařilo naplnit všechny předsevzaté pedagogicko-didaktické cíle, takže bych se nebál všem zúčastněným pogratulovat. Děvčata pak s volným čase naložila výrazně méně didakticky a zároveň mnohem více individualisticky.

Páni

Cílem pánské akce byly Chřiby, konkrétně malá obec Staré Hutě schovaná v jednom ze zapomenutých údolí. Odlehlost lokality je vždy pro podobnou akci důležitá. Děti snadno poznají, že nemají žádnou šanci na útěk a mnohem lépe spolupracují při výchovných aktivitách.

děti

Program takového víkendu je naplněn vysoce didakticky, pedagogicky i sporadicky kvalitním program. Tentokrát si kupříkladu docent Kuba a profesor Burák nachystali pěknou přednášku na téma Kdy bude pršet a hezky ji uchopili z hlediska meteorologické neurčitosti. Ještě jednou děkujeme.

děti

Z dalšího programu mohu jmenovat například fyzikální pokusy (kolik dětí se vejde na trampolínu, jak daleko lze dočůrat ze skály), kroužek argumentace (s tématem kdy už tam budem), tělocvik (pravidla fotbalu) nebo zeměpis (přednáška magistra Piškota Jídlo a toalety v Japonsku).

děti

děti

Za poskytnuté fotky děkuji všem fotografům, více obrazového materiálu najdete například u Ivoše nebo Kuby.

Dámy

Děvčata se rekreovala povětšinou samostatně, jedinou výjimkou byla akce Janči a Páji v Rychlebských horách. Dle fotek přírody a především pak mnoha nepublikovaných fotek z lesního baru to byla akce velmi vydařená.

Rychleby

Rychleby

Rychleby

Mohlo by se ti taky líbit