Týden v Hradci

159× přečteno

Podobně jako loni jsme i letos strávili týden v mém rodném městě. Začíná to být pro mě čím dál tím větší exotika se procházet po Hradci. Pokaždý čekám, že potkám nějakýho známýho ze školy, ale jedinou jistotou zůstává bohužel jen čokohlídka u Prioru. Jo a máme konečně náhradu za náš foťák co umřel na Kanárech, tak jsou i nějaký fotky odjinud než z mobilu.

Dopravní hřiště a Prachovský

Nově máme za barákem dětské dopravní hřiště, což je paráda a asi tam budem trávit při každé návštěvě dost času. Kromě dvou železničních přejezdů (včetně kolejí) obsahuje i jeden umělý kopec s retardérem a několik tradičních autoškolových chytáků.

Vyrazili jsme taky na vejlet do Prachovských skal, kde jsem nebyl ani nepamatuju. Dorazili jsme tam mezi prvníma, takže jsme neměli problém zaparkovat a masovou turistiku jsme si užili až v druhé polovině okruhu. Popravdě je to fakt masakr, někdy ve všední den na podzim to tam musí být paráda.

Prágl

Zajeli jsme také vlakem do Prahy. Omrkli jsme oba svaté Václavy u Václaváku, projeli se metrem (byť by to bylo tramvají rychlejší) a pak konečně zkoukli ty vláčky v Království železnic. Díky každotýdenním cestám do Prahy jsem na svém ČD kontě skoro milionář, takže vstupenky byly za pár korun. Vláčků tam jsou dvě patra, kromě nich také spousta dalších stavebnic, takže minimálně na dvě hodiny máte vystaráno.

V hospodě a u kapličky

Zpátky na nádr jsme to prošli přes park Sacré Coeur (vzpomínka na šifrovačku Matrix), pak do zahrady Kinských (pěkné dětské hřiště) a okolo Národního zpátky. Mladej mi cestou usnul na Václaváku za krkem, ve vlaku jsme ho šoupli na sedačku a ještě chvíli dospával.

Zajeli jsme taky dvakrát na chatu, otestovali oddílové pískoviště u klubovny na Biřičce, vylezli jsme na Bílou věž a párkrát poseděli Na Rozcestí. Fajn týden.

Na chatě

Mohlo by se ti taky líbit