Jak jsem se stal hanáckým mistrem (nejmladších rakváčů)

127× přečteno

Letos na jaře to s běháním nevypadalo nijak růžově - po solidním lednu a únorovém točení na Kanárech přišly tradiční březnové rýmičky následované dubnovými pracemi na zatravnění naší zahrady. Nakonec se mi ale podařilo uloupit dvě cenná vítězství, to první na Paprsku a to druhé minulý víkend na tříoblastním závodě na Skřítku, který byl současně mistrovstvím Hanácké a Moravskoslezské oblasti.

Na závod jsem zkušeně dorazil asi půl hodiny po startu prvních závodníků a díky tomu jsem získal prémiové parkovací místo přímo před toikama. Díky příjezdu ze správné strany jsem také věděl, kde je start, takže umístění první kontroly nebylo těžké na staré mapě odhadnout. V nejmladší veteránské kategorii se nás tísnilo víc než padesát a jako odplatu za brzké starty na Paprsku jsem tentokrát šel v závěru, takže výsledkem byl start v době, kdy rozumní lidé a malé děti po obědě spí.

Nechme formalit a pojďme už do drsněhustopřísného jesenického lesa, známého dějiště MČR na klasice 2015. Jednička byla tam co jsem čekal a i zbytek trati víceméně kopíroval můj odhad. Oproti mladším kategoriím nás, zkušené závodníky, nehnal stavitel do žádného fekálu a celá trať se dala příjemně běžet. Podělat se mi podařilo jen šestku, kde jsem se nedopočítal průseků. Volba dne přišla na desítku a spočívala v rozhodnutí, zda si vrstevnice vystoupáme hned nebo o něco později. Z kvalifikace předloňského MČR jsem měl dobrou zkušenost s obíháním po asfaltu, takže jsem tam i tentokrát zařadil plnej knedlík a roztočil kladiva na obíhačce.

Cestou na desítku jsem si pak vzpomněl na závody na Paprsku, kdy jsem všechny soupeře předjel až v závěru a začal jsem to trochu řezat. Když jsem si pohlídal i zrádnou čtrnáctku, tak už to bylo cajk a druhé letošní vítězství bylo doma. Při pohledu do mezičasů jsem opravdu většinu závodu strávil na čtvrtém místě a do čela šel až na čtrnáctce. Za celý závod jsem vyhrál jen tři postupy (7., 11. a 15.). Zřejmě slušnej oddíl.

Mapa H35

Mapa H35.

Mohlo by se ti taky líbit