Kempování v baru

112× přečteno

Před dvěma týdny jsme se s Jančou zúčastnili tak trochu jiné konference (oficiálně ne-konference) Barcamp v Brně. Jedná se o mezinárodní síť workshopů a přednášek z oblasti nových technologií, podnikání, marketingu a osobního rozvoje. Zatímco v minulosti převažovala spíše vývojářská témata, tak v poslední době frčí spíše ten osobní rozvoj (což sebou nese bohužel dost bulšitu).

Barcampy obecně fungují tak, že s přednáškou či workshopem se může přihlásit kdokoliv a účastníci pak hlasují o tom, co chtějí doopravdy slyšet. Vstup zdarma, více než uvolněná atmosféra, samí mladí perspektivní lidé (věkově jsme byli trochu mimo medián) a konkrétně v Brně naprosto luxusní stravování (průchod přes zónu s dorty byl náročný). Co nás zaujalo?

Rapid prototyping v UX/UI

Protože od jara už zase trochu fušuju do návrhu webových stránek (byť nyní spíše z pozice UX designéra), tak jsem využil možnosti zúčastnit se workshopu o rychlém návrhu a testování různých nápadů. Obecný popis o co vlastně jde se můžete dočíst na blogu Petra Augustina, který workshop vedl.

Jakou máte hodinovku?

Janča dopoledne zašla na přednášku Petra Pouchlého, alias Jezevce, který vysvětlil, kolik si máte účtovat za hodinu jako freelancer. Velmi poučné téma pro kohokoliv. Budu muset zdražit.

 

Jak říct někomu, že je debil

Na rozdíl od UX/UI a podobných podivností zde název jasně naznačuje o co půjde.

Kdo si hraje nezlobí

Hodně nakažlivá přednáška o tom jak si hrát a zároveň se toho hodně naučit.

Mohlo by se ti taky líbit