První Paprsek

527× přečteno

Zatímco loni jsme byli na Paprsku pečený vařený od jara do podzimu, letos jsme udělali první zářez až minulou neděli. Na druhou stranu jsme to zase vzali neohroženě největší kolmicí z Ramzové na Smrk a pak jsme si ještě odskočili na polskou kešku na vrcholku hory Postawna (sice má přes tisíc, ale jinak je to fakt kopec jak hovado).

cestou vzhůru

Cestou vzhůru proběhla kontrola zdravotního stavu dřevin.

Malého Sokolíka jsme cestou párkrát vyvenčili. Nejdřív to vypadalo, že se v těchto fázích výletu moc kupředu neposunem, ale na hraniční pěšině přišly vhod patníky. Dobře viditelné hraniční kameny jsme chytře zakomponovali do hry "hele patník a támhle je další, honem k němu", takže tam nakonec progres ve směru k Paprsku byl.

Probíráme výsledky kontroly

Probíráme výsledky kontroly dřevin v rámci rozhovoru otec-syn.

Na chatě jsme si všichni dali čočkovku a borůvkový knedle, s čímž neměl problém ani nejmenší člen výpravy. Jen pro zajímavost, nově se jako hlavní jídlo nabízeji 3 knedle místo 4. Po vyškrtnutí rakvičky se šlehačkou další smutná zpráva z této oblíbené chaty.

Výhledy neberou

Současná mladá generace je znuděná, výhledy do krajiny ji neberou.

Mára byl celý den v dobré náladě, dvakrát si spokojeně zdřímnul v krosně. Vyzkoušel si také chůzi v drsném horském terénu, což se mu bude na Severu hodit. Já jsem byl taky spokojený, protože jsem nemusel nést rodinný náklad celou dobu a záda si tak párkrát oddechla.

Naopak blbinky zaberou vždy

Naopak srandičky zaberou vždy.

schovka

Schovka u chaty.

Mohlo by se ti taky líbit