Piškot Kap 2007

1148× přečteno

Už po dvanácté se na naší chatě u Bělče nad Orlicí sešlo několik dobrodruhů, kteří dobrovolně pobíhají po lese podle mých speciálních nápadů. Jak se to letošním 25 účastníkům líbilo nechám na nich a jen přidám kratší shrnutí. Doplněny mapy všech etap a fotogalerie.

1.Etapa byl pravděpodobně historicky první mistrovství světa v nočním MTBO. Na mapě Bělečský Mlýn, speciálně upravené a klasifikované dle klíče pro MTBO, byly připraveny dvě tratě - hard a soft. Zatímco na Softy čekalo celkem jednoduchých 5km, Hárdi se museli v noci poprat s 13km tratí. Na startu byly k vidění nejen osvětlovací halogeny značky Silva, ale třeba i klasické blikačky a zapalovače. Noční trať zpestřila kategorii Hard také stezka odvahy blízkého tábora, probíhající okolo jedné z kontrol.

V sobotu ráno jsme se na 2. Etapu přesunuli do Nové Vsi na MírovoKáti barák, odkud startoval a kde také končila klasická trať - Njů Vilidž Long. Na protřídění se začínalo krátkým skorelaufem na ortofotu a poté se již přešlo na vojenskou zelenou mapu 1:25000. Na Hárdy čekal, kromě 15,6km trasy, také ještě jeden vložený skorelauf s poznávačkou stromů. Softi měli trať dlouhou zhruba 10. Závěrečný finiš do cíle zpestřila čerstvá oranice, takže většina závodníků toho měla v cíli plné kecky (té oranice).

Odpoledne jsme se vrátili na chatu a po poledním klidu se tradičně transparentně vylosovaly pivní štafety. Závod dvojic dal šanci i pomalejším píčům piva, kteří tak mohli zabojovat o finále. Hned první kvalifikační kolo však rozhodl moment, kdy některé první úseky rozhodil chybějící zákres kraje louky a první kontrolu vzdálenou asi 100m hledali asi o 300m dále. Tím pádem muselo dojít i na hromadných start druhých úseků, neboť vážně hrozilo, že se nestihne odběhnout zbývající dvě kola ještě za světla. Po zhruba 15 minutách se naštěstí první úseky vrátily z 400m dlouhé tratě a mohlo se pokračovat.

Nedělní etapa se určitě silně podepsala na psychice některých účastníků - především z řad kategorie Soft. Člověk by nevěřil, kolik problémů vyvolá funkce v programu Ocad pro export mapy s volbou Export tiles. Rozřezaná mapa na 43 čtverečků byla ještě následně trochu promíchána a některé čtverečky pak také natočeny o 90°, 180° nebo 270°. Hardi si mohli vypomoci pouze znalostí terénu a velkou představivostí, Softi mohli použít nůžky a lepidlo či izolepu. Jinak se jednalo o skorelauf na 50 minut, za pozdní příchod se odečítaly kontroly. Jak si počínali Hardi v lese netuším, ale pozorovat Softy, jak sestavují mapu bylo určitě zajímavé. Dokonce i jinak klidné povahy znervózněly, když jim každou chvilku vítr rozfoukával jejich pracně sestavené čtverečky. První ze softů s částečně poskládanou mapou byla MaTo, které sestavení použitelného kousku trvalo 25 minut. Ostatní Softi se po 35 minutách skládání většinou spokojili s nalezením dvou nejbližších kontrol a rychlým návratem do cíle v limitu. Hardi překvapivě obstáli a někteří z nich přinesli dokonce všech 10 kontrol.

V celkovém pořadí vyhrál již po několikáté Heppy, následován Martinou a Zuzkou.


1.Etapa hard


1.Etapa soft


2.Etapa hard


2.Etapa soft


3.Etapa


4.Etapa

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit