Bobr Bike 2007

1448× přečteno

Letošní rok jsem jel jen jeden bajkový maraton a místo závodění s davy lidí jsem dal přednost Českému poháru v MTBO. Druhá výjimka se konala tuto sobotu - v rámci slavností v litovelském pivovaru se konal už několikátý ročník bajkového maratonku Bobr Bike (takový menší příbuzný populárního Bobr Cupu). Start přímo v pivovaru, rychlá 50km trať s překrásnými výhledy na Bouzov a Jeseníky, pivečko před startem i v cíli, necelých 200 lidí na startu - prostě ideální závod.

Asi půl hodinky před startem jsme s Jančou vyrazili z domu na start. Přestože byla Janča přihlášená, tak díky prdlému rámu z minulého týdne jela na start jen jako divák.

Od startu jsem se snažil předjíždět co to dalo, protože jsem nechtěl mít před sebou v prvním a zároveň nejprudším kopci žádné špunty. To se celkem podařilo a na Rampach jsme vyjeli v pohodě. Trať není sice nijak technická, ale aspoň nevede pořád po asfaltu nebo silných cestách. Když jsem neumřel v posledním nepříjemném stoupání na Kadeřín, tak bylo vyhráno. Na mostě přes dálnici u Mladče jsem se pokusil o trhák stejně jako loni, ale tentokrát mě tak akorát vytuhly nohy a soupeřům jsem neujel. Před cílem jsem ještě přespurtoval jednoho borce a mohl jsem slavit vylepšení loňského času o tři minuty (2:07) a nějaký ten posun ve výsledcích (34. z 190). V cíli nečekal žádný ionťák, ale několik beček s pípou a každý si mohl natočit kolik chtěl.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit