Bajk Edvenčr 2007

1511× přečteno

Po pěti letech se BajkEdvenčr vrátil na Vysočinu do areálu Zlaté lyže u Nového Města na Moravě. Přesně tady jsem jel svůj první "edvenčr", a tak jsem nostalgicky zavzpomínal na dobu, kdy jsem ještě na kole moc jezdit neuměl, ale bavilo mě to. A proč opět Vysočina? No důvod byl jasný, konalo se zde totiž Mistrovství světa v MTBO a právě to v sobotu končilo závodem štafet. To si vyžádalo přehození délky etap, takže v sobotu jsme se nejprve na 4 hodinky rozjeli a v neděli se vše rozhodlo na 6 hodinách. Závod tím získal na dramatičnosti a nejednalo se tak v neděli o pouhou udržovačku pořadí.

Po třech letech strávených s Jiříkem a loňským závoděním s Petrykem jsem si letos vybral drahou polovičku. Kolo ji celkem dost začalo bavit takže jsem věřil, že to zvládnem. V sobotu jsme jeli celkem dost podobně, jako většina soupeřů - nahoru pro osmdesátku a pak rychle zpátky. Limit 4 hodiny byl celkem dost zrádný a velká část dvojic si nějaký ten bodík za pozdní příjezd odečetla. Ani my jsme nebyli výjimkou, naštěstí se nám vyplatilo risknout jednu dvacítku v závěru a do cíle jsme dorazili o šest minut později (12 bodů dolů - celkem 348 bodů).

Druhý den jsme plánovali návštěvu kontrol v rovinatější severozápadní části, ale bodové hodnocení nás přesvědčilo o tom, že i dnes se podíváme do kopců směrem na Poličku. Už úvodní kopec napověděl, že to dneska nebude žádná sranda, ale nakonec jsme toho překvapivě zvádli celkem dost. Zpočátku jsme posbírali samé padesátky a dvě osmdesátky a na závěr jsme vzali na milost i něco měnšího. Do cíle jsme dojeli asi 45 minut před limitem s tím, že pro letošek to bohatě stačilo (460 bodů).

V celkovém umístění jsme se vešli do první třetiny, což beru jako parádní výkon (se musíme pochválit, nikdo jinej to dělat nebude). Z klokaních mixů nám to pěkně naprášila Marťa s Bobem (382+590) a také Jiřík se Zuzkou, kteří bohužel v sobotu hodně odečítali za pozdní dojezd (390+550). Buráci (250+520) se po sobotním pomalejším rozjedu dostali v neděli do formy a celkově skončili s odstupem pár míst za námi (ještě že to bylo jen na dva dny). Dole pod článkem je naskenovaná mapa i s postupy. Organizačně i atmosférou parádní jako vždy, takže se už těším (teda těšíme) na příští ročník.

Mapa BA 07 - sobota červeně, neděle zelená (JPEG, 1.1 MB)Pondělní dodatek:
Umyl jsem Janče kolo a už ho chci uklidit zpátky, ale pak si všimnu nějaké "nečistoty" u zadních vzpěr.

No nic, stějně jsme chtěli koupit nějakej vhodnější rám, tak je aspoň důvod.

Mohlo by se ti taky líbit