Sejdeme se na Hrachovce

1002× přečteno

Nejen sportem je člověk živ, a tak je nutné občas zařadit do víkendového programu nějakou tu kultůru. Z široké nabídky hudebních festivalů jsme si vybrali Hrachovku, která není nějak moc daleko (u ValMezu) a nabídla zajímavý program. Do ValMezu jsme dorazili vlakem a do nedaleké obce Hrachovec nás přepravil festivalový bus, který řídil nějaký místní rocker (dle vzhledu). V pátek nás celkem zaujali britští Art Brut (takový punkrock) a po nich vystupující hlavní tahák večera (alespoň pro nás) Support Lesbines. Hodně vizuálně zajímaví byli následující I AM X, ale té elektroniky už na nás bylo trochu moc a šli jsme do hajan.

V sobotu jsme vyplnili dopoledne multikeškou, která nás provedla po ValMezu. U jedné informační tabule nás přepadly dvě jehovistky, s dotazem: Koukám, že prohlížíte mapu. Myslíte, že může být život Ježíše Krista mapou našeho života?. Protiotázka, zda mají na mysli mapu analogovou či digitální je trochu překvapila, a proto vytáhly bestseller Probuďte se! To mi přišlo kolem poledne už zbytečné, takže po ubezpečení, že už jsme vzhůru, jsme šli dál lovit kešku (a jehovistky lovit jiné duše).

Odpoledne jsme načali se zajímavými Clou, po nichž se přišli vyřádit všichni pankáči na legendární U.K.Subs. Z tohoto žánru jsem už nějak vyrostl, takže pohled na asi padesátiletého pankáče poskakujícího na pódiu mě přišel trochu legrační. Po tříakordové smršti zmizeli všichni s čírama a sichrhajckama a nastoupili moji milí a samozřejmě výborní Priessnitz. Po melodické depresi z Jeseníků jsme byli zvědaví na dvě nám neznámé britské kapely. Zatímco Chikinki byli úžasní jak hudebním tak pódiovým projevem, tak Zoot Woman nás nějak moc nebrali. Mezitím se již setmělo, přešla nějaká bouřka s menším deštíkem a kolem jedenácté nastoupili Tata Bojs. Jo, opravdu není malých rockenrolí. Po tátovích chlapcích se kytar chopila britská trojice Therapy? - moje oblíbená kapela gymnaziálních let a asi nejznámější jméno letošního festivalu. Po nich následující Sunshine jsme už jen tak mlhavě vnímali ze spacáku. Takže za rok zase na Hrachovce?

    Komentáře

    Mohlo by se ti taky líbit


      Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /mnt/data/accounts/p/piskot/data/www/www/tmp_article.php on line 94