Opět nějaké kešky

1200× přečteno

Na úterní svátek jsme původně plánovali s Jančou nějakou vyjížďku na kole, ale počasí bylo takové k ničemu, tak jsme nakonec jen vyrazili zkusit odlovit nějaké kešky kousek od Litovle. Do Chudobína jsme se přesunuli naším novým vozem, v tomto případě tedy geovozem. Tato malá hanácká vesnička je zajímavá tím, že jsou zde tři kostely - pravoslavný, husitský i katolický. Keška nás donutila si prohlédnout všechny tři a poté ještě cestou na finální místo okouknout místní zámek s krásným parkem (bohužel nepřístupným). V keši nás potešil geocoin Šaman týmu a Czech wooden geocoin od černýho pavouka.

Zpátky do auta jsme to stihli akorát včas, abychom nezmokli. Druhou a ten den poslední keší byl zatopený lom v sousední Nové Vsi . Chvilku jsme počkali v autě až doprší a poté už za modré oblohy a sluníčka jsem se vydali kolem lomu ke keši. Bohužel jsme i po přerovnání tuny kamení úkryt nenašli a vydali se s polovičním úlovkem zpět na základnu.

Ve čtvrtek jsme po práci vyrazili do olomoucké fakultní nemocnice. Většina lidí sem asi nechodí lovit kešky, což je určitě chyba. V areálu nemocnice se nachází pozůstatek pevnostního systému z 18. století a u něj je samozřejmě i keš. Pevnůstka (podobných je v Olomouci celkem hodně) je vojenský objekt a nelze tak bohužel prozkoumat blíže.

Mohlo by se ti taky líbit