Piškot Kap č.13 je za dveřmi

1042× přečteno

Příští víkend se koná další ročník orientačně-zábavného závodu Piškot Kap, tak bylo nutné tento víkend provést nějaký ten průzkum terénu. Sobota byla vzhledem k předpovědi počasí zvolena jako ideální den pro roznos. Ráno jsme se vzbudili do příjemných 10°C a krásného lijavce. V takovémto srpnovém počasí se nejlépe dokazuje, že mám ten Piškot Kap opravdu moc rád. Nedalo se holt svítit, kontroly se zatím bohužel do lesa samy neroznesou (ale mohly by), a tak jsme vyrazili na několikaetapový roznos.

Nejprve bylo nutné roznést klasickou trať, jejíž centrum je nedaleko obce Křivice. Nechal jsem se autem srabácky vyvézt do poloviny kopce, abych na první kontrolu hezky sbíhal dolů (v mém věku je už potřeba se trochu na začátek rozběhnout). Závodníci na tuto první kontrolu budou samozřejmě nabíhat pěkně odspodu. Dopoledne mě čekalo asi 10km běhu, během (a během) kterých jsme ponechal v lese 14 žlutých (dnes už spíše bílých) fáborků. Poté jsem kontaktoval cyklojednotku Janču roznášející druhou část, vyměnili jsme si mapu, fáborky a jednu pusu a ještě jsem si roznos trochu prodloužil.

Po kratším odpočinku v suchém a teplém oblečení jsme krátce po poledni vlezli zpět do mokrých dresů a bot a vyrazili téměř společně do druhé akce. Roznos nočního MTBO spočívá, kromě ponechání reflexních ruliček od toaleťáku a kleští, také v klasifikaci všech cest na možných variantách postupů. Za příjemného srpnového deštíku jsme i tuto část úspěšně splnili, zakreslili nové cesty, upravili tratě a jednu v terénu neexistující pěšinku jsem i vlastnoručně vyrobil (tam ta kontrola prostě musela být).

Janča měla pro dnešek hotovo, za odměnu získala suché oblečení, auto a mohla vyrazit na chatu a já jsem mohl nazout podruhé mokré orientky a vyrazit zpátky do lesa. Především kolena již nejsou moc zvyklá na dvě běžecké fáze za den (i ta jedna byla navíc), takže zpočátku mě to chvilku dalo je přemluvit. Ale prověřit několik kontrol na závěrečnou bludištní etapu bylo nutné. Opět vzniklo několik nových pasek, zmizelo pár oplocenek, paseky jsou více zelené, zelené hustníky jsou více bílé a co bylo bílé ja zase občas žluté.

Na chatě čekala Janča, babička i teplý čaj a poslední kontrola - tentokrát objektů kontrol na pivní sprint.

Doufám, že nezačnou růst houby, aby nám co nejvíc kontrol v lese vydrželo. Takže se těšte na příští týden, počasí bude jako vždy luxusní a jednotlivé etapy taky.

Do fotogalérky jsem přidal pár fotek z minulé neděle, kdy jsme se cestou ze Slovákovic svatby stavili ulovit naši 99. a 100. kešku.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit