Mistr Kros a Klokan Kros

1118× přečteno

Po krosu na Bobrovi jsem musel přesvědčit další zvíře o svých běžeckých kvalitách - tentokrát to byl Klokan. V rámci Zimní Hradubické ligy (orienťáků) se Klokan Kros běhá již řadu let, takže okruhy v lese na Dubince pro mě nebyly žádnou neznámou (však jsem jich tady v elitě pár prokroužil). Protože si mé soustavně odpočívající nohy moc dobře pamatují, jak vypadaly v týdnu po Bobr Cupu, tak jsem nad elitní tratí neuvažoval. Něco málo přes sedm kilometrů v nižší kategorii se nakonec ukázalo jako optimálních (v nižších kategoriích by už běhaly malé rychlé děti nebo vitální vetoši).

Start po patnácti vteřinách celkem odsýpal, takže chvilku po desáté jsem i já vyrazil do lesa. Cíl by jasný - hlavně si nechat dost sil na trojí přeběh shromaždištěm. S prvním okruhem si moje odpočaté nohy poradily vcelku dobře, takže půl minuty za mnou startující Kuba mě dohnal až v okruhu druhém. Zde jsme ještě docvakli jakéhosi policajta, který si takticky vybral běh v háku za námi. Kuba se mi zpočátku nijak výrazně nevzdaloval, ale kopec v závěru druhého okruhu vykonal své a společně s Žabičkou mi o pár metrů cukli. V průběhu do posledního okruhu jsem před přítomnými mocně povzbuzujícími fanynkami nedal znát své skutečné pocity (blít či neblít?) a vrhl se střemhlav do dalšího kola. Zde mě už už dohánělo jakési malé děcko, ale v tom jsem pocítil, že do starého železa dnes ještě nepůjdu. Kuba evidentně ztrácel síly a policajt už šel před něj. V posledním stoupání jsem smazal Kubův náskok a těsně před závěrečnou rovinkou jsem doslova prosvištěl okolo šokovaného policajta. Cílem jsem prolétl patrně kosmickou rychlostí, že shořela i cedulka označující cílový koridor a chudák MaTo díky tomu netrefila do cíle a málem běžela do dalšího kola.

Kubu jsem sice nestihl porazit a ve výsledkové listině se přede mě dostalo pár neznámých jmen, ale pokud se sám nepochválím, tak to nikdo jiný neudělá - takže bylo to pěkný Piškote, jen tak dál. Abych neztratil svoji fazošku, tak slibuji, že budu až do policajtské vánoční ceny důkladně odpočívat.

Mohlo by se ti taky líbit