Zímní Hradubická liga - Vánoční Cena

1061× přečteno

Posledním závodem roku 2009 v seriálu Zimní Hradubické ligy je každoročně policajtská Vánoční Cena. Poslední léta tento závod celkem hezky migruje po nových terénech v Hradci Králové a letos jsme se tak poprvé podívali do areálu různých škol poblíž křižovatky Heyrovského, nové knihovny a řeky Orlice. Moje celoroční poctivá příprava na tento vrchol sezóny přišla vniveč, když jsem se dozvěděl, že hlavní soupeř Bob zůstal doma kvůli prasečí chřipce (nebo jiné nemoci). My, co jsme den před tím na baru v Lucii poctivě dezinfikovali svá hrdla, jsme se sešli všichni.

Naše auto narvané věcmi na týdenní pobyt v rodné polabské domovině ale neobsahovalo závodní čip, naštěstí telefonát s Veslim vše vyřešil (pod příslibem snadného získání zkoušky jsem si tak zapůjčil rychločip verze 9). Místo rozklusání jsem raději zvolil přesun na místo závodu pěšky, díky čemuž jsem odhalil asi 3 kontroly a ve spleti různých škol málem zakufroval. Nakonec jsem shromaždiště našel a mohl tak i vystartovat. Počasí bylo na běh úplně ideální - sněhový poprašek, silný vítr, slunečno a asi 5 stupňů pod nulou.

Při samotném závodě bylo asi nejtěžší sledovat spletitou trať, která byla nahusto namotána na relativně malé ploše. Čip razil o poznání rychleji, nebylo ho nutné ani úplně zasouvat do kontroly. Trať nabídla asi jednu volbu postupu, jejíž varianty byly v reálu asi rovnocenné. Nějaké chyby se snad ani dělat nedaly, takže stačilo pořád jen běžet. To se mi celkem dařilo a za necelých dvacet minut jsem byl zpátky v cíli. Podívat se můžete jak na mapu, tak na výsledky.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit