Barevné Rychleby

1174× přečteno

Před volnou středou jsme si s Jančou vzali na pondělí i úterý dovolenou, neboť tyto dva dny vybraly rosničky jako nejlepší pro nějaký výlet. Jak se blížilo pondělí, tak se předpovědi stále více zachmuřovaly až jsme v pondělí ráno vyráželi do akce za drobného deště. Cílem bylo založení nové kešky v Rychlebských horách, již druhé naší v této lokalitě. Dále jsme se chtěli podívat na Řeznické kameny, což je prý nádherná vyhlídka kdesi vysoko nad údolím Stříbrného potoka.

Poprvé jsme do Rychleb nejeli vlakem, takže jsme přišli o nekonečnou cestu z Žulové po asfaltu. Auto jsme nechali na parkovišti kousek pod Nýznerovskými vodopády a vyrazili směrem vzhůru. U vodopádu jsme kromě nalezení kešky vyzkoušeli také pár nových funkcí na foťáku a pokračovali jsme dále. Kousek za vodopády jsme to řízli kolmo na svah a pomocí orienťácké fikačky jsme už jen lesem stoupali vzhůru. Řeznické kameny jsou místo, které nenajdete na žádných mapách, nevedou k němu žádné cesty a kromě nějaké té zvěře tam také nikoho nepotkáte. Letecký pohled do údolí a na okolní kopce je zvláště teď na podzim ohromující.

Od Řeznických kamenů jsme to vzali kousek traverzem a poté již přímo na hlavní hřebenovku. Zde jsme na jednom z nejvýraznějších vrcholů Rychlebských hor zanechali plastovou pikslu, která snad bude dělat stejnou radost jako ta na Skále smrti. Dali jsme si ještě kousek hřebenovky a poté jsme to vzali opět fikačkou přímo do údolí na jehož konci číhalo naše auto.

Popojeli jsme ještě kousek za Žulovou a provedli krátký výstup na Lánský vrch, kde je od povedeného dřevěného stolečku a židliček opět krásný výhled na celý hřeben Rychlebek.


Dnes ráno jsme vzhledem k počasí přehodnotili plán na přechod z Červenohorského sedla přes Keprník a Šerák do Ramzové a vyrazili na zhruba desetikilometrový okruh poblíž Nové Vsi u Rýmařova. Nejprve jsme pokořili vrchol Klobouk (960) odkud jsme to vzali cestou necestou (spíše tedy tou necestou) na skalku pod kopcem U Rozhledny. Odtud následoval výšlap přes remízky zpátky k autu, okořeněný o pěkné rozhledy na všechny strany.

Mohlo by se ti taky líbit