Namydlený midl

1432× přečteno

Jako téměř jediný zástupce oddílu z Čech jsem se v neděli zúčastnil Žebříčku B - Morava v orienťáku. Paradoxně jsem to však měl z domu asi nejblíže ze všech zúčastněných - závod se totiž konal v obci Olešnice, asi 10km západně od Litovle. Původně jsem plánoval dojet na závod na kole, ale vytrvalý déšť, který vydržel až do konce závodu, mě tento nápad rozmluvil. Se svým rankingem jsem se ani neopovažoval přihlásit do béček, což jsem asi mohl, neboť se nás v kategorii H21C schovávalo celkem 6. Ráno jsem pak na shromaždišti našel na startovce už jen 5 jmen a ve výsledcích jsme nakonec byli jen 2 (což jsem samozřejmě před startem netušil). Šance na stupně vítězů nebyla tedy zas tak nízká - stačilo doběhnout.

Cestou na start právě spíkr hlásil, že se už vyjasňuje a přestává pršet. No zkoušel to ten den ještě několikrát, ale ani jednou bez většího úspěchu. Za solidního lijáku jsem tedy dorazil na start, cestou jsem se pokusil dvakrát popoběhnout - jednou jsem vydržel skoro 10 metrů. Déšť přece jen začal už předchozí den večer, takže to v lese na cestách podle toho vypadalo. Samotná trať (k vidění pod článkem) nebyla nijak mapově obtížná, stačilo si pohlídat pár kontrol v šutrech a vítězství bylo v kapse. Běhat jsem byl naposledy někdy v listopadu, takže do kopců jsem celkem supěl (ty malý děcka a veteráni běhaj rok od roku rychlejc, potvory) a ani v opačném směru (tedy směrem dolů) jsem díky maratonkám nebyl zrovna rychlík.

Celkově lze říci, že kromě počasí se závod povedl - pěkná mapa, shromaždiště a snad i tratě - takový lepší kraják. Chvíli jsem váhal, zda budu nesportovní závodník a nepočkám si na vyhlášení, ale zvědavost z případné ceny zvítězila, a tak jsem si počkal na ceremoniál, získal něco na zub a hurá domů.


Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit