Páteční džungle ve městě, nedělní džungle v Pomoraví

1063× přečteno

Už delší dobu jsme nerozšířili počet nalezených keší, a tak jsem v pátek před odchodem z práce projel co je zajímavého v Olomouci a hele, asi 500m od práce je nová keška! A dokonce byla zveřejněná teprve včera. Posílám Janče souřadnice srazu a hurá do jarního pařáku. Přístup ke keši byl trochu obtížnější, ale po pár minutách chůze liduprázdnou džunglí uprostřed města jsme na místě soutoku dvou řek a u keše. Téměř současně přichází další kačerský pár (na toto místo asi nikdo jiný opravdu nepůjde), a tak aspoň máme čest poznat zakladatele několika keší v okolí Senice na Hané.
Během odpoledne ještě zkoušíme nalézt mikrokeš u Sbírkových skleníků na Flóře, ale bohužel je v parku milion lidí, kteří znemožňují důkladnější propátrání okolí, takže volíme ústup.

V sobotu ještě doléčuji nachlazení z minulého cyklovíkendu, ale v neděli už neodolám a s Jančou vyjíždíme na lehkou projížďku po JV části Pomoraví. Zde už máme delší dobu spočítané souřadnice keše Tomb Raider - Forest Bridge, ale k jejímu odlovení jsme se dostali až dnes. Tajně doufám, že nebudu muset přes dřevěný mostek (spíše nahnutou lávku s místy vypadaným zábradlím), který se houpe nad Moravou. Ale ne nadarmo se keš jmenuje, tak, jak se jmenuje, takže hurá na druhou stranu. Zde byl menší problém s tím, že jsem menší, ale s menší pomocí klacku jsem ji dostal. V fotogalerii jsou spíše jarní motivy od Janči.

Do mapy jsem doplnil trasy z minulého víkendu - cesty za orienťáky do Rychleb, tam a zase zpátky (sobota je hnědě, neděle oranžově).

Mohlo by se ti taky líbit