Kočičí skála

173× přečteno

Vzhledem k tomu, že od pondělí budeme zase všichni sedět na zadku, bych tu měl jeden tip na výlet. Ten vám bude v následujících týdnech k ničemu, pokud nejste obyvatel jedné z vesnic na úpatí Bradla, alias Moravského Blaníku.

Bradlo

Bradlo je díky vrcholové skále s kruhovým výhledem v kulaté nadmořské výšce 600 m populární výletní místo našeho regionu. Není to sice úplně Václavák a fronty na vrcholu asi moc často nebývají, ale mrtvo tam taky úplně nebývá. V okolí vrcholu se ale nacházejí i další skalky, kde už téměř nikoho potkáte.  A "díky" kůrovci není nutné pro daleké výhledy do kraje chodit až na vrchol.

Dneska jsme s Markem prozkoumali Kočičí skálu na plochém hřbetu necelý kilometr od hlavního vrcholu. Kůrovec důkladně pročistil celou východní stranu Bradla, takže skály původně ukryté v hustém lese jsou nyní uprostřed obrovské paseky.

Bradlo

Na Markovi byl dobře patrný výletový deficit, takže úvodní stoupání jsme z velké části vyběhli. Ani po zbytek pětikilometrového okruhu nezazněl žádný renonc na délku trasy, což bylo víc než neobvyklé.

Kromě samotné skalky a panoramatického výhledu je poblíž také zachovaná asi pět metrů hluboká a kameny vyskládaná past, patrně sloužící k lovu vlků.

Bradlo

Mohlo by se ti taky líbit