Barvy v Ostravě

196× přečteno

Ostravský hudební festival nás lákal už několik let, byť mi vždy přišel na můj vkus moc alternativní (pod slovem alternativní si můžete představit cokoliv). Letos nám díky Ježíškovi bylo umožněno otestovat ostravskou hutnou hutní muziku na vlastní uši. A buď jsem se za uplynulých pár let posunul já nebo dramaturgie festivalu, ale bylo to moc fajn.

Colours

Výhled z Bolt Tower na celý areál festivalu.

První den jsme po vzoru Koutníků vyrazili i s Márou, což byl taky trochu experiment. Středa se ukázala v tomhle směru jako ideální, nebylo ještě tolik lidí a všichni jsme si to užili. Pokud váháte zda brát potomky (libovolného věku) na hudební festival, tak Colours jsou rozhodně dobrá příležitost to vyzkoušet.

Colours

Společné foto Ivoš (zrovna mi telefonoval Mára).
Byli jsme až překvapeni přátelskou atmosférou, absencí jakýchkoliv konfliktů nebo nalitejch puberťáků/pankáčů/rockovejch strejců/technařů (nehodící se škrtněte). Posledních pár let jsme na žádných hudebních festivalech nebyli, takže netuším, zda je to takto přátelské všude. Kromě žánrového filtru ale asi hrála roli i cena vstupenek, takže věkový průměr publika byl vyšší než je na klasických festivalech.

Colours

Zbývající tři dny jsme už Marka nechali doma a víceméně nahodile korzovali mezi scénama. Jedno dopoledne jsme zajeli na kratší výlet do Beskyd, abychom trochu pročistili hlavy i plíce.

Colours

Ubytko jsme řešili na poslední chvíli. Zatímco přímo v Ostravě jsem zahlédl jen ceny výrazně převyšující pět tisíc za noc v pochybných hotelech, tak naštěstí v nedalekém Frýdku Místku byl svět ještě v pořádku. Za necelou půlhodinu jsme byli z Frýdku vlakem přímo v areálu a zároveň to bylo i blíž do Beskyd. Ideální stav.

Zpátky k muzice. Moje osobní top 5+1:

Rag'n'Bone Man

Tom Walker

ZAZ

Mucha

Gang of Youths

 

A šestý tip na závěr: Nahko and Medicine For The People

Mohlo by se ti taky líbit