Podvečerní běh po jesenickém hřebeni

1207× přečteno

Neděle, půl pátá odpoledne, teplota -1,6°C, sněhové přeháňky. Ideální příležitost jít si zaběhat po hlavním jesenickém hřebeni. Některé nápady čekají na realizaci měsíce nebo roky, tenhle to stihnul zhruba za dva dny. Koncem týdne mě nějak přišlo zábavné a zajímavé proběhnout se někdy po vrcholcích Jeseníků a v neděli podvečer už dupeme po klasické hřebenovce.

nahoře

Tohle byla asi nejlepší viditelnost během celého přeběhu...

Původní plán byl dát si trasu Červenohorské sedlo - Vozka - Keprník - Ramzová, ale nedělní provoz autobusů nenabízel nic smysluplného. Takže jsem v neděli ráno v rychlosti naplánoval náhradní variantu, dokončili jsme přes den nějaké pracovní resty u počítače a po přesunu autem pak v 15,45 odchytli v Malé Morávce autobus na Ovčárnu.

Přibližně 17km dlouhá trasa po úvodním stoupání vedla téměř celou dobu dolů z kopce, což je sice ze začátku velice příjemné, ale zhruba po 10km neustálého klesání to začne být trochu záhul na svaly a klouby, takže jsme se těšili na jakoukoliv rovinku. Závěr přes Karlov už byl trochu utrpení, ale nakonec jsme to úspěšně zvládli a kolem půl sedmé dorazili k autu.

mapka

17km, 300m převýšení (900m v opačném směru)

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit