Předvánoční orientační sprintík

1141× přečteno

Po dvojnásobné hanácké orientační dávce jsem si vyrazil šlehnout jeden sprintík do domácích terénů. Na řadě byl každoroční policajtský vánoční závod, který neustále migruje po Hradci a přilehlém okolí. Centrum letošního závodu bylo evidentně známo už několik let dopředu, neboť se do lokality závodu přestěhovalo v posledních letech nebývalé množství Klokanů, z nichž jeden se stihl pro jistotu odtamtud i odstěhovat.

Malšovické předměstí nazývané Občiny prošlo poměrně rozsáhlou stavební úpravou, takže i samotný závod šel hezky rozdělit na dvě poloviny - na úvod jsme se prohnali starší zástavbou a v druhé polovině následoval nekonečný ťukec mezi novými baráky. I přes velké množství kontrol se jednalo o běžecký závod, kde mapa hrála druhé housle. Volby postupů nulové (dokonce ani volby barák zleva/zprava jsem tam nějak nenašel), hlavní bylo stále sledovat spletitou trať a nic nevynechat. V oddílovém elitním přeboru jsem uzavřel první desítku z 18 Klokanů, v celkových výsledcích to bezpečně stačilo na první polovinu. Dobrovolně se ještě přiznávám k o vteřinu ulitému startu, který mi zajistil aspoň na tu první kontrolu o chlup lepší mezičas.

mapa Občiny

Na sedmnáctku jsem zahlédl lampion, tak jsem to tam napral, ale naštěstí mě zarazil jiný kód. Jinak snad není ani co dodat, stačilo běžet.

Mohlo by se ti taky líbit