Na starý kolena klasikem

1067× přečteno

Po letech strávených na skejtových lyžích se ve mě nějak hnulo svědomí (no, možná se hnula spíš večeře), že diskriminuju klasiku a pořídil jsem si na stará kolena klasičky. Druhým důvodem byla letošní zima, kdy se i v okolí Červenky upravují stopy na klasiku (mapka v pdf), na skejtovkách si tudíž neškrtnu (takové podmínky na bruslení jako v Hradci u nás nebyly). Nové ultrasoniky jsem krátce testnul poprvé minulou sobotu přímo na Července a tuto sobotu jsme s Libuškou a Jančou popojeli do vedlejší dědiny vyzkoušet ty projeté trasy.

No stopy projeté byly - asi před týdnem. Do zmrzlé stopy napadlo trochu prašanu, takže se jelo pěkně. Pak ale stopu trochu vylepšilo polní zvířectvo a bylo po legraci. No ve volném terénu se nakonec nejelo vůbec špatně a po dvou hodinkách jsme dojeli za pěkné chumelenice zpátky k autu. V závěru se asi změnila kvalita sněhu, neboť se můj červený vosk z minulého týdne začal chovat poměrně lepivě a na skluznici se mi vytvořila moc pěkná bakule sněhu, která odtála až doma ve sprše.

Dojmy ze stopy? Nějak mě z toho bolí záda, skejtové hůlky taky nejsou ideální. Samostatnou kapitolou bylo vázání Rottefella Excercise Classic NIS, které mě za dvouhodinovou vyjížďku asi 15x vysadilo za jízdy. Kdyby měl někdo zájem, tak bude za dobrou cenu :). Lyže jinak jedou hezky, necelé dva metry délky nijak nepřekáží ani mimo stopu.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit