Filmové vokno - tři nejvíce očekávané filmy letošního jara (a léta)

932× přečteno

Hned koncem února přijde do českých kin Prokletý ostrov (Martin Scorsese) od režiséra takových filmů jako Taxikář, Zuřící býk, Casino nebo Skrytá identita. Leonardo vyrazí prozkoumat, kohopak to schovává Ben Kingsley v psychiatrické léčebně na ostrově. Trailer vypadá dostatečně děsivě, nebude to evidentně nic pro měkejše.

Po návštěvě blázince na ostrově pak budeme mít celý březen, abychom se dali psychicky do kupy. V polovině dubna se přeneseme do Iráku nedávných let ve válečném thrilleru Zelená zóna od dalšího oblíbence Paula Greengrasse. Ten toho zatím nestihl tolik jako Scorsese, ale na druhou stranu má skvěle našlápnuto (akční orgie Bourn 2 a 3, infarktový United 93). Podle traileru to vypadá na válečnou megahustou akčňárnu ve stylu Bourna (Mat Damon v hlavní roli). Mimochodem, na příští rok je plánován Jason Bourne číslo 4.

Po Prokletém ostrově se na nás ještě jednou usměje Leonardo DiCaprio, tentokrát v mysteriózním sci-fi thrilleru Počátek. Režisér Christopher Nolan proslul především Temným rytířem (mluvilo se o něm dokonce jako o nejlepším filmu všech dob), ale i všechny jeho předchozí filmy (pekelné Memento, polární Insomnie a Dokonalý trik) patří mezi to nejlepší, co se v kinech za posledních pár let objevilo. Podle traileru to vypadá na nový kultovní film ve stylu Matrixu.

    Komentáře

    Mohlo by se ti taky líbit


      Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /mnt/data/accounts/p/piskot/data/www/www/tmp_article.php on line 94