Bajk Edvenčr 2003

2280× přečteno

O závodu Bike Adventure jsem uvažoval už delší čas, ale vždy to skončilo na tom, že bych neměl s kým jet. Naštěstí máme v oddíle jednoho "vetoše", kterému není cizí žádná zajímavá orienťácká akce. Teď nemám na mysli Starouše, (který je sice taky svým způsobem edvenčr, ale ne ve směru bajk.), ale Jirku. Přesvědčit ho ani netrvalo dlouho a v pátek před závodem jsme ještě s Vénou a Lenkou (ne L.D.) seděli v Mercedesu a mířili směr hotel Ski u Nového Města na Moravě. Vyrazit raději dříve se vyplatilo, protože bylo potřeba si do mapy, kterou jsme dostali na prazentaci, dokreslit nějaké změny a 35 kontrol. Mapa byla normální padesátka od SHOCartu a kontroly byly zadány v souřadnicích. Potom jsme mapu přelepili průhlednou fólií, aby vydržela oba dny a dali jsme na dobrou noc několik dávek vitamínu B.
Počet účastníků byl letos celkem solidní, v naší kategorii (chlap + chlap, celkem do 80 let) bylo přihlášeno něco přes 200 dvojic. Podle mého názoru byla tak polovina orienťáci, zbytek byla taková směs cyklistů a cykloturistů. Startovalo se ve vlnách a díky širokému startovnímu (a zároveň cílovému) koridoru se to vždycky hezky roztrhalo, takže nehrozil v lese nějaký nával. My jsme s Jiřím startovali v polovině, v 10,05. Po startu nás čekal asi 1,5km úsek na mapový start, kde jsme dostali bodové hodnocení jednotlivých kontrol a teprve tam člověk mohl začít přemýšlet, kam asi pojede. Kontroly byly bodované od 0 do 80 bodů a sobotní limit byl 6 hodin. Za překročení limutu šly 2 body za každou minutu přesčas dolů. Právě při vymýšlení trasy se velice často rozhodoval závod. Varianty byly asi dvě, a to na sever a na jih. Nám se myslím podařilo vybrat optimální variantu (sever), úměrnou našim fyzickým schopnostem. Našli jsme si jednu 50 a jednu 80 a naplánovali jsme si nějaký postup, který by měl být tak na 3 - 4 hod. a pak se uvidí co dál. Časově jsme to zvládli v pohodě a přijeli jsme s 20-ti minutovou rezervou. Při dojezdu na sběrku jsme si dali rychlostní osobák, 63km/h jsem fakt ještě nejel. Jezdilo se převážně po lepších cestách a silnicích, práce s mapníkem byla bez chyby, technické sjezdy jsem přežil taky. Bez větších problému jsme najeli asi 80km a získali 350 bodů, to stačilo na průběžné 70. místo po prvním dnu. Překvapivě s námi vůbec nespolupracoval Cháron a raději se věnoval jiným soupeřům. Večer proběhla "dressink párty", kdy se všichni přejedli těstovinovými saláty, které jsem si pak dal druhý den ke snídani.
V neděli ráno mě překvapivě nic nebolelo, opuchliny prdele se nekonaly, uvidíme na trati, říkali jsme si. No a na trati s námi opět Cháron nejel, potkali jsme ho až pár kilometrů před cílem, jak se věnuje nějakým dvěma borcům. Tentokrát jsme nejeli do kopcovaté severní části a vyrazili na jihozápad a na našem rychlostním průměru to bylo znát (22km/h). Limit byl v neděli 4 hodiny a my jsme stihli najet něco okolo 60km a nasbírat 260 bodů. V celkovém přadí jsme klesli na 78. místo z 200 dvojic. Jak jsem tak koukal na výsledky, tak variant postupů bylo mraky a málokdo jel úplně to samé co ostatní. Celkově mohu říct, že se jednalo o super závod, s takovou atmosférou, jakou člověk na normálním orienťáku nezažije. Takže všichni, kdo máte doma kolo s lehce širší gumou (stačí trekový), určitě za rok pojeďte. Pro bližší informace se můžete mrknout na www.bike-adventure.cz.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit