Výlet pod Kosíř

1229× přečteno

Po několika víkendech, kdy jsme sice doma neseděli, ale nebylo moc o čem psát, jsme dneska konečně někam vyrazili. Naším dnešním cílem bylo několik keší pod nejvyšším kopcem prostějovského okresu - Kosířem. Jako dopravní prostředek jsme zvolili vlak, který byl v současném namrzlém počasí ideální. Přímý spoj Červenka - Prostějov brázdí hanácký úval takovou rychlostí, že se mu ne nadarmo přezdívá Hanácká střela. Vzdálenost 28km překonala Střela za úžasných 54minut, což už je pořádná průměrná rychlost v té naší rovině.

Vystupovali jsme na zastávce Kaple , odkud jsem se po namrzlé silnici vydali směrem pod Kosíř. První keškou byla jedna ze série tematických Foglarových kešek a také díky stopám od předchozího hledače jsme ji nalezli poměrně rychle. Druhá keška nás přivedla do bývalého státního lomu, nyní přírodní památky. Čerstvé stopy od běžek prozrazovaly, že tady byli nějací skikešeři. Sněhu bylo místy dost, místy méně, nějaké lepší lyže bych sem asi nevzal.

Každopádně bylo nádherné počasí, slunce pralo a postupem času začal být sníh více sněhulákoidní. Třetí keš, stylově umístěná v jeskyni, mě trochu potrápila, neboť jsem prolezl s čelovkama co se dalo abych pak krásnou dřevěnou truhličku plnou mincí nalezl kousek od vchodu. Na prozkoumávání obsahu nebylo mnoho času, neboť už jsme slyšeli další lovce. Jednalo se o ony skikešery z předchozí kešky a jak se ukázalo, tak navštívili i tu naši následující. Původně plánovaný vlak zpět už právě odjížděl bez nás, takže jsme si od kolegů kešerů opsali souřadnice Malého Kosíře, abychom nějak zaplnili čas.

Čtvrtá keška se nacházela v přírodní památce Vápenice, což je taková pěkná loučka připomínající motokrosové závodiště. Tam by byla etapa na Piškot Kapu jak vyšitá, jen nevim, kdo by takové prohlubňoviště mapoval. Nalezení byla otázka chvilky, hlavně když jsme věděli, že tam kolegové na lyžích již byli.

Poslední pátá dnešní keš se nacházela na Kosíři, naštěstí Malém Kosíři, takže to zas tak náročné nebylo. Cestou jsme ve Slatinkách potkali masopustní průvod, tak aspoň že ten folklór ještě žije. Ani poslední keška nekladla odpor, a tak následoval lov vlaku. Na nádraží jsme téměř doběhli dvě minuty před odjezdem, takže i tentokrát jsme byli úspěšní.

Mohlo by se ti taky líbit