Nové houpy hou

1061× přečteno

Po odchodu mého původního tlumiče do věčných lovišť jsem poměrně rychle nalezl vhodného nástupce a zbývala jen drobnost - koupit jej. Jak jsem již několikrát vyzkoušel, tak přítomnost zboží v nabídkách e-shopů ještě neznamená jeho dostupnost. Po několika emailech jsem změnil dotaz na "jaký tlumič lze vůbec sehnat" a i to se pro některé obchody ukázalo jako špatně rozlousknutelný oříšek. Nakonec jsem změnil finanční strop (lépe řečeno jsem jej zrušil) a objevil se nový adept, který je bez problémů skladem, je mnohem lehčí než konkurence a jsou k němu hlavně k dostání čepy (celkem důležitá součást každého tlumiče). Tak mi teď dělá na kole radost DT SWISS XM180 - krásná švýcarská prácička bez nějakého SPV a podobných fičurek.

Minulou neděli došlo na první testík odpružení - vyrazili jsme do nedalekého Javoříčka, odkud jsme podnikli okružní výlet směrem na Jevíčko a Konicko. Trasa vedla z Javoříčka přes Kadeřín na Kladky, poté následoval hřeben Kamenné hory, Napoleonská cesta a přes Průchodnici jsme se vrátili zpět. Celý okruh sice měří pouze 36km, ale je poměrně hodně kopcovatý (převýšení téměř 900m), takže na chvíli vydrží.

Včera jsme dopoledne opět vyrazili do terénu, tentokrát projet po menší pauze náš oblíbený okruh Pomoravím. Stejný okruh si projedeme 12.7. na orienťácké svatební afterparty, takže malá ukázka prostředí, na které se můžete těšit. S přibývajícím teplem se z lesů v Pomoraví každý rok stává džungle, stezky mizí v zelených křoviscích, slunce se jen s námahou prodere skrz koruny deštného lesa a z potemnělých lagun se ozývají skřeky divoké zvěře. Stezka se těsně vine podél největšího moravského veletoku, nad hlavami poletují zdivočelé veverky a drobná chyba v pilotáži kola může jezdce katapultovat do kalné vody plné krvelačných bobrů s obrovskými zuby. Na každý jezdcův odpočinek vždy čeká mračno infikovaných moskytů, které nutí k okamžitému pokračování jízdy. No prostě idylka.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit