Hoši od Bobří řeky aneb Bobr Bike Litovel

1211× přečteno

Včera jsem si jako čerstvý obyvatel obce Červenka nemohl nechat ujít bajkový maraton konající se prakticky za mými novými humny. Loděnice v Litovli hostí každoročně na podzim již legendární závod Bobr Cup a aby se místní před tím moc nenudili, tak se již několik let pořádá i bajkový maraton podobného jména - Bobr Bike. Nejedná se o žádný monstr podnik, a tak se nás v pravé poledne na litovelském náměstí sešlo zhruba 160. Trať měří asi 50 km, je vcelku rychlá a není nijak extrémně náročná - ideální na příjemné sobotní projetí. Část tratě jsme si s Jančou projeli v úterý, takže jsem alespoň měl představu, co mě čeká.
160 lidí není zas tak velký počet, ale i tak se na začátku vytvořil větší balík. Ten se tradičně lehce potrhá v prvním kopci, kde díky svému somatotypu keňského vytrvalce (a částečně díky občas nepřehazujícímu přesmykači) lehce předjíždím dost soupeřů. V první polovině je více kopců a v jednom z nich předjíždím i kolegu Petryka a mizím mu vpřed. V jednom ze sjezdů si s dalšími dvěma soupeři nevšimneme odbočky, a tak musím předjíždět znovu několik borců a jednu borku (konkrétně vítězku bab). Ve sjezdu po louce do Javoříčka to už vypadá na moji poslední vteřinu, ale i to jsem přežil a pak už naštěstí následovaly jednodušší pasáže. U Bouzova se trať stáčí zpět do Litovle a cestu zpříjemňují nádherné výhledy na Jeseníky. Pod vrchem Třesínem čeká poslední sjezdík do Mladče a následuje nadjezd nad dálnicí, který mám velice dobře najetý. Tam překvapuji drtivým nástupem skupinku přede mnou, a tak se začíná finišovat (chybí asi 5km do cíle). Zhruba dvě hodiny a deset minut od startovního výstřelu vjíždím do cíle (41 místo) na loděnici a minutu po mě (a dvě místa za mnou) dojíždí Petryk. Fotografce Janče jsme nahlásili dojezd kolem půl třetí, takže když dorazí, tak už sedíme na pivku. V porovnání s ostatními maratony je všude dost místa, žádné fronty na mytí kol - prostě pohoda.
Doufám, že seženeme nějaké vodáky a budeme se moci utkat 7.10. na prestižním Bobr Cupu. Jen tak pro inspiraci - Pardubáci loni složili 8 družstev.

Mohlo by se ti taky líbit