EmTýBýOu: Český pohár - Žďár nad Sázavou

1004× přečteno

O víkendu jsem vyrazil do Žďáru nad Sázavou, abych si připsal alespoň dvě čárky za absolvování závodů v orienťáku. Jak už asi tušíte, nejednalo se o klasický pěší, ale o bajkovou odrůdu.
Do Žďáru jsem se dostal z Olomouce s pomocí Českých drah vcelku komfortně, jen jsem si musel trošku přivstat. Chvíli po poledni už byla na místě kompletní výprava Klokanů, obsahující již zkušené MTBO závodníky Uryho, Máru a Lukáše. Já jsem samozřejmě startoval až na samotném konci. Jako dobrou výmluvu před startem jsem použil čerstvě vyměněný řetěz, který si nerozuměl s třetím pastorkem, což celkem citelně znepříjemňovalo jízdu. Bajky jsem jinak okusil před dvěma lety na Bíře, kdy se však jednalo spíše o bajkový paměťák.
V sobotu byl na pořadu dne sprint (mapa s postupy), což je pro mě dost neobvyklá disciplína. Pod hodinu na kole jezdím opravdu hodně výjimečně, ale celkem jsem se s tím popral. Trať nepatřila mezi nejobtížnější, a to jak volbou postupů, tak terénem. Ale to bych nemohl být já, abych to někde nepodělal. Největší zásek se mi podařil na sedmičce, kdy jsem orazil cizí kontrolu, pak jsem provedl rekognoskaci okolí a teprve po chvíli jsem objevil tu správnou. A na deváté jsem si vybral samozřejmě nejvíc debilní postup po humus cestě. V cíli to znamenalo osmé místo, Lukáš také neměl svůj den a skončil pár míst za mnou. Márovi těsně utekla licence A, když v béčkách dojel druhý a Ury pak s minimální ztrátou osmý.
V neděli se jela klasika (mapa s postupy), což mi sedělo o něco víc. Začátek závodu byl více než slibný, dokud jsem opět nevypnul hlavu. Postup na čtvrtou kontrolu jsem zvolil spodem, což by asi nijak nevadilo, ale uprostřed něj jsem si neporozuměl s křižovatkou ve vesnici a místním divákům jsem tak ukázal několikanásobný průjezd. A hned na následujícím postupu (kdy jsem možná zbytečně využil objížděčku) se mi podařilo zasukovat řetěz mezi převodníky a přesmykač. Po zhruba dvou minutách hodně sprostého nadávání jsem řetěz vyrval a pokračoval dál. Zbytek tratě už byl stupidní a i proto mě v cíli pěkně naprdla ztráta na prvního necelé čtyři minuty a desáté místo. Ani Lukáš se nevyhnul chybám a obsadil šestnácté místo. Mára výstup na bednu už nezopakoval (4.) a Ury po defektu nedokončil.

Mohlo by se ti taky líbit