Silesia Bike Maraton - veteráni?

1101× přečteno

Po čtyřech letech jsem se konečně opět utkal s 90km podél řeky Moravice, s kamenitými singly ve svazích nad řekou, se sjezdovkou Kalvárií, s několika brody, táhlými výjezdy, s Burákem a Petrykem a poprvé taky s veteránskou kategorií. Po vydařeném roce 2005, kdy jsem měl solidní cyklistickou fazónu, jsem se o zdolání Silesie pokoušel ještě dvakrát. Předloni jsem kvůli rýmičce nedorazil ani na start a loni mi zase tři kilometry po startu odešel tlumič do věčných lovišť. Letos to konečně vyšlo a v devět hodin ráno středoevropského letního času jsem spolu s 330 bajkery vyrazil na jeden z nejhezčích bajkových maratonů.

Na úvod jsem zvolil raději volnější tempo v druhé polovině startovního pole, ale jak byla nějaká možnost, hned jsem se snažil jít trochu dopředu. Opět se potvrdil pocit z roku 2005 - prvních 45 kilometrů uteče jako voda, ale ta druhá polovina je snad nekonečná. A zhruba tak polovině jsem také poprvé poznal, že těch letošních kilometrů mohlo být najeto víc. Dlouhých výjezdů je na Silesii víc než dost a tam se ukáže, co jsi dělal na jaře. Kde jsou ty doby, kdy jsem tam každého předjížděl, teď bych z toho kola nejraději slezl, kdyby tam nikdo nebyl. Drobným impulsem bylo setkání s Burákem na třetí občerstvovačce, kterého jsem tam opravdu nečekal. Na Petryka jsme taky zas tak moc neztráceli, takže to nakonec nebylo tak zlé, jak vypadalo.

Závěrečných 35km není už tak náročných, i když v závěru čekají tři kopce, aby eliminovaly slabé kusy. První dva (na hrad v Hradci a na Kalvárii) byly překvapivě v pohodě, ale ten poslední byl už trochu na morál. Do cíle jsem dojel tři vteřinky po 5h a 30minutách. Petryk v cíli seděl asi 8 minut a Burák dorazil po sérii křečí asi půlminutky po mně. Můj odhadovaný čas byl kolem šesti hodin, takže jsme rozhodně spokojený. Celkově jsme se usídlili v polovině startovního pole. V rámci kategorií je trochu paradoxní, že zatímco Burák, celkově o místo za mnou, skončil v kategorii A (do 30let) 36. (ze 40.), tak já jsem v kategorii B (30-39let) obsadil 74.místo z 96 startujících. Asi nám ta populace nějak stárne.

Mapu závodu, výsledky a časem i nějaké oficiální fotky naleznete na stránkách závodu.

Fotky od dvou fotografek jsou samozřejmě o mně, článeček i více fotek jsou i Buráka.