Badmintonový turnaj Osík

1023× přečteno

Po pravidelném zimním dojíždění do badmintonové arény v Přerově nastal čas vyzkoušet svoje schopnosti v praxi. Na termínovce Českého badmintonového svazu jsem pro vybraný termín nalezl kromě turnaje v Šanghaji také turnaj amatérů v Osíku. Stejně jako vy jsem rozhodně netušil, kde taková obec leží a pomoci tak musel až google. Osík naštěstí leží kousek od Litomyšle, tedy ideálně na spojnici Červenka - Hradec, kam jsme se potřebovali tento víkend dostavit.

Turnaj pořádal v místní pěkné hale na čtyřech kurtech Sokol Osík a na výběr bylo ze tří kategorií - začátečníci, amatéři a pokročilí. Jako přeborník Bělečské Lesní ligy jsem se drze přihlásil do amatérů. Jak se později ukázalo, tak začátečníci žádní nedorazili. Celkem zápasilo 10 pokročilých a 24 amatérů. Systém turnaje byla jakýsi švýcarský či co, takže si každý zahrál čtyři utkání. Hrálo se na dva vítězné sety do 15.

Popravdě řečeno jsem absolutně netušil do čeho jdu, neboť jsem celou zimu hrál jen s Jančou, dvakrát jsme si dali čtyřhru s Kubou a Martou a jednou jsem bojoval s Kubou. Hned úvodní zápas jsem začal úspěšně prohrou 0:2 na sety, kdy jsem alespoň v tom druhém uhrál asi deset bodů, ale jinak jsem neměl nárok. I soupeř v druhém kole působil podezřele, neboť měl na raketě takovou chlupatou omotávku a uměl zvedat míček ze země raketou. První set 6:15 jenom potvrdil dojem. V druhém se nade mnou slitoval a umožnil mi uhrát přijatelnou prohru 11:15.

Už to vypadalo na pěknou ostudu, přitom dle pozorování ostatních hráčů jsem na tom myslím nebyl úplně nejhůř, jen jsem asi měl trochu štěstí na los. Ve třetím kole jsem naštěstí získal už někoho normálního, byl to celkem boj o každý míček ale nakonec jsem uhrál svoje první vítězství po setech 15:12 a 18:16. Popravdě řečeno jsem toho měl už plné kecky a kdyby došlo na třetí set, tak to tam se mnou švihne.

Poslední zápas jsem už ani nevím proč odehrál naprosto odevzdaně, kazil jsem podání, kraťasy nevycházely, děs a bída. Soupeř byl přitom na podobné úrovni, ale neměl jsem vůbec nárok a prohrál opět 0:2 na sety.

Badminton je opravdu hodně dynamická hra, mnohem rychlejší než tenis, bez problémů srovnatelná se squashem. Dneska (v neděli) se ještě pořád nemůžu pořádně hýbat, zlatej orienťák. Žádné fotky z turnaje nemám, mrkněte se raději na nějaké profíky.


Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit