Přípravy na Piskot Kap 06 v plném proudu...

900× přečteno

Minulý týden se konečně začaly trochu konkrétněji rýsovat etapy letošního Piškot Kapu. Věřím, že závod, který vznikl před deseti lety a který za tuto dobu vystřídal mnoho podob orientačního běhu, bude i letos pro všechny zúčastněné dostatečně atraktivní. Ale pojďme blíže k programu.
První etapou bude noční, který odstartuje v pátek (překvapivě až se setmí). Start bude hromadný a vaším úkolem bude za 90 minut nalézt devět kontrol. Hmm, to je deset minut na jednu kontrolu? Pchá, s prstem v nose... No uvidíme, ono až budete muset rozluštit šifru nebo trefit správný azimut, tak vás to sebevědomí přejde. Dokupte tedy nějaké baterie, nabijte světla - 90 minut v noci není zas tak málo.
Silná oddílová lobby zapracovala a máme tu čistě cyklistickou etapu. Záměrně říkám cyklistickou, neboť i na trekovém kole máte šanci navštívit většinu kontrol. Letos nečekejte nějaké záludně schované lampióny na desátém křížení průseku s neznatelnou vodotečí končící uprostřed hustníku. Naopak si připravte svačinu a foťák, neboť část kontrol jsou turisticky zajímavé lokality o kterých jste neměli ani tušení. Tři rozhledny, zámek, židovský hřbitov nebo vodník u jezera a k tomu nějaké ty rozcestníky, křížky u cesty či železniční zastávky. V místě kontroly nebude žádný lampion, postačí mi, když se pořádně rozhlédnete a zodpovíte na otázku týkající se daného místa (např. kolik schodů má rozhledna). Včera jsem asi třetinu kontrol navštívil, tradičně jsem díky SHOCartům nějaké kontroly posunul či vymazal, ale výhledy na Orlické hory mě doprovázely celou cestu. Pár foteček mých i převzatých jsem hodil do fotogalerie. Limit bude pravděpodobně 5 hodin a za tu dobu už se nějakých 80 km najet dá.
To by asi pro dnešek stačilo, další dvě etapy představím zase jindy. Ještě bych chtěl připomenout, že díky dvěma sponzorům bude pivo snad po celou dobu zdarma.