Do třetice všeho dobrého v Maďarsku

1428× přečteno

Potřetí (a na nějakou dobu pravděpodobně naposledy) jsem vyrazili na první dvě kola českého poháru v MTBO do Maďarska k Balatonu. Přesun autem trval podobně jako v jiných letech, jen jsme tentokrát přijeli od jihu z Szegedu (viz předchozí příspěvek). Centrum bylo trochu více západněji než loni, v městečku Tapolca. Po doslova orgastických terénech před dvěma lety přišlo loňské zklamání a tak se letos čekalo, zda se organizátoři pochlapí a pustí nás zase do nějakých atraktivních terénů, kterých tam mají mraky. Kluci maďarští to udělali fikaně - zveřejnili několik prostorů, z nichž jeden byl fakt labůžo, takže jsme i letos poslali přihlášku. Po deadlinu přihlášek byly zveřejněny finální prostory a ty už bohužel takové labůžo nebyly. Nakonec jsme to spojili s Jančiným Erasmus pobytem, takže jsme závody měli víceméně při cestě.

Závody měly opět stejné schéma - v pátek sprint, v sobotu middle a v neděli long s hromadným startem. Kdo by to byl tušil, že nejlepším závodem letoška byl asi sprint, na kterém nikdo z nás nebyl? Podle zveřejněných map to netušil asi nikdo, takže se na něj nikdo nepřihlásil. Při pohledu na finální mapu lze jen litovat.

Na sobotní middle jsem byl asi jako největší favorit závodu nalosován jako úplně poslední. Takže jsem si několik hodin hezky polelkoval na shromaždišti a teprve pár minut po půl páté se šlo do akce. Cíl byl jasný, vyjet si po dvou letech opět áčko (loni jsem měl tři závody, přesto jsem si ho překvapivě neudržel). Podle zpráv z lesa se jednalo o extrémně jednoduchý a rychlý závod, pro milovníka jemných mapařinek tedy nic moc zpráva. Párkrát jsem sice na kole byl (o nějakém tréninku se určitě nedalo mluvit), ale jelo se mě poměrně dobře, kontroly naskakovaly jak na běžícím pásu a kromě jednoho kopce v závěru se jelo jen po rovině. O nějakých zásadních volbách nemohla být řeč, přesto jsem zkusil několik vybočení od očekávaných postupů:
6 kontrola - zkusil jsem to okolo, že to bude bez mapování (bylo), ale jinak to dle mezičasů vyšlo víceméně nastejno jako přímá varianta
14 kontrola - kravina největší, ztráta asi 20s, prostě jsem to chtěl za každou cenu zkusit jinak

mapa

Každopádně to nakonec o 13s vyšlo a můžu si z letošního ToDo listu odškrtnout zisk A licence. Pěkně zajel Zdeněk (7.), který na to áčko bez problémů má a někde si ho určitě vyjede. Janča v nové dámské B kategorii (nejpočetnější ženská kategorie) zajela hezké sedmé místo, nebýt jedné větší chyby, tak by i ta bedna byla na dosah.

Po závodě jsem trochu špekuloval, zda už v neděli jet áčka - on je rozdíl, jestli má trať 16 nebo 25km, ale nakonec jsem do toho šel a rozhodně nelitoval. Na rozdíl od kratších kategorií jsme se totiž podívali i jinam než na middlu a podívání to nebylo špatné. Na úvod nás čekaly dvě krátké kolečka okolo shromaždiště a pak hurá na druhý konec kopce. Výměna mapy a pak po druhé straně kopce zase zpátky. Trať byla pěkně farstovaná, občas to bylo v místech, kde jsem to nečekal. Kromě jedné větší chyby na dvanáctku a zbytečné objížděčky na dvacítku jsem to ustál dobře, nohy taky jely a výsledné desáté místo je v dané konkurenci pěkné. Janča taktéž desátá, ale bohužel opět s velkou chybou.

mapa mapa mapa

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit