Bajkové bahenní zábaly v Blansku

1400× přečteno

Letošního ultralongu (mtbo2010.sbk-ob.com) jsem se dopředu trochu obával, ale na druhou stranu jsem se na něj i těšil. Obával jsme se proto, že letos opravdu nemám najetý kilometry, takže jsem rozhodně nepřemýšlel nad nějakým pěkným umístěním jako loni. To je na druhou stranu i psychická výhoda, protože kde nic není, tam nic nelze ztratit. Pointu prozradím dopředu - překvapení se nekonalo, na druhou stranu ani nějaké velké zklamání. Závod to byl sice těžký, ale moc pěkný, takže si projedeme od startu až do cíle ty nejzajímavější momenty a trochu si rozebereme jednotlivé volby postupů. Moje postupy jsou značeny červeně, varianty k zamyšlení pak modře.

1.,2. kontrola
Na jedničku jasná volba zleva po čárce, asi nikoho snad nenapadlo pokoušet štěstí na tečkách rovnou za nosem. Hned na jedničce dojíždím borce startujícího o interval přede mnou, ale při pohledu do výsledků na jeho čas se není čemu divit. Na dvojku to pytlíkuju možná zbytečně zprava, bylo by asi rychlejší držet se více vlevo. Na druhou stranu tady ještě o nic nejde. To následující postup přes celou mapu je už jiné kafčo, tady se bude lámat chleba.


3.kontrola
Kousek za dvojkou jsem si na chvilku zastavil a po kratší činnosti imitující přemýšlení se rozhoduju pro nejpřímější variantu okolo občerstvovačky. Sesmahnul jsem to dolů do vesnice, pak nahoru okolo zahrádek a na asfaltu jsem si konečně trochu odpočinul. Pár metrů před odbočkou ze silnice měním plán na objížďku zprava. Ta nabízí solidní cestu a o něco méně kopců. Cestou už moc nepřemýšlet a raději šlapat. Teprve v klidu domova jsem si všimnul totální objížděčky zprava po asfaltu, která se hezky vyhýbá vrstevnicím. Škoda, to mohlo být hodně zajímavé. Na druhou stranu je klika, že jsem to nevzal rovně, to by asi ideální nebylo. Ze necelou půlhodinku jsem na třetí kontrole a potkávám dalšího borce startujícího přede mnou. A také borce startující poměrně hodně za mnou.


5.kontrola
Postup na čtyřku nenabízí žádnou rozumnější volbu, na druhou stranu silnou odbočku doprava nějak míjím, zdálo se mě to jako tečka (tak jsem se nechtěl nechat nachytat). Hned další postup na pětku je hodně zajímavý, dilema jak sviň. Rubačka rovně s vidinou blátíčka nebo to vzít na jistotu okolo po cestě co znám? Žádný příjemný rozhodování, ale nakonec beru jistotu. Po pár metrech mám sice tendenci to otočit a vzít rovně, ale peču na to a radši se snažím nějak šlapat.


8.kontrola
Šestku i sedmičku přeskočíme, tam nebylo moc co řešit. Kromě toho, že mě tam teda oprala nějaká eliťačka, ale to nestojí za zmínku. Postup na osmičku vypadá nenápadně, ale o to byl možná zákeřnější. Přiznám se, že mě nic jiného než objížděčka okolo nenapadlo, teprve, když jsem na odjezdu od kontroly potkal Burdu v protisměru, tak jsem si všimnul přímější varianty. Pro zajímavost - Burda do protivky 5:53, já okolo 5:56 (jen pro pořádek - celkem mi Burda nadělil 25minut).


10.kontrola
Devítka byla opět do počtu, přesto jsem nějak blbě koukal do mapy a trochu ji přejel. A pro velký úspěch tu bylo repete dlouhého postupu na trojku. Tentokrát jsem si testnul přímou variantu a kromě bídné fyzičky jsem si to ani nijak nevyčítal. Možná to šlo částečně vzít zprava, ale nevěřím, že by to nějak zásadně ovlivnilo můj výsledek. Jako perličku jen dodám jednu nedobrovolnou koupel, kdy se mi podařilo krásně padnout přímo do krásné hluboké kaluže. Janča pak měla z mého dresu moc velkou radost.


14.kontrola
Následující kontroly byly jednoznačně bez volby, takže stačilo jen šlapat a sosat ionťák z kejmlu. Teoretická volba postupu byla jen na 14., ale nevim kolik lidí by dalo přednost přímé cestě před objížďkou. Nehledě na to, že se na té pěkné cestě dal dobře namapovat následující delší postup.


16.kontrola
Postup na patnáctku mohl vzdáleně připomínat nějakou volbu postupu, ale v praxi to bylo jednoznačné sjet údolím a vytlačit si nahoru. Šestnáctka nabídla dvě varianty, dle mého názoru srovnatelné, bez větších rozdílů. Snad jen že moje varianta přes paneláky byla opticky jednodušší na mapování.Do cíle jsem pak kolo už silou vůle dotlačil a splnil si své předsevzetí, že chci dojet. Několik rychlých borců jsem v lese potkal, takže mi bylo jasný, že výsledky budu raději číst odspodu. Všem áčkařům vytřel zrak Jedla, který třetímu Burdovi nadělil 10minut (a kolik mně už raději nebudu počítat). Hezky zajel ještě Václav (8.místo). O jeden řádek pode mnou je vytištěn Lukáš Jedlička (34.), který mě většinu mezičasů nadělil, ale bohužel dvakrát chyboval. O pár řádek níž pak skončil Ury. Pochválit musím rozhodně Janču, která kromě jedné přejeté odbočky vše zvládla bez chyby a uzavřela v babách první patnáctku.

Celá trať:


Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit