Pekelně rychlá Mimoň - 14. a 15. kolo Českého poháru v MTBO

929× přečteno

Tento víkend jsme vyrazili na další dvojkolo Českého poháru v MTBO. Na okraji Mimoně nás čekaly závody diametrálně odlišné od slovenského survajvlu. Mapu jsem si velice dobře pamatoval z pětidenních 1993, kdy jsem tam poletoval po lese v kategorii H14A, ale i přesto neškodil pohled na starou mapu. Celý les byl jedna velká placka s několika menšími pískovcovými kopečky v severozápadní části. Bylo tedy jasné, že to bude tentokrát o rychlosti. Vzhledem k volnému OB víkendu se startovky zaplnily spoustou závodníků, kteří dávají spíše přednost klasickému orienťáku.

V sobotu okolo oběda nás přivítalo moc pěkné shromaždiště na mimoňském hipodromu. Na pořadu dne bylo Mistrovství republiky na klasické trati (pro elitní kategorie), na kterém jsem, jak jsem později zjistil, mohl startovat v elitě, ale asi bych toho stejně nevyužil, neboť potřebuju body v áčkách.

Od startu začínám raději trochu na jistotu, hlavně neudělat nějakou kravinu. Už na dvojce vidím ve vracečce dva dříve startující soupeře a od dvanáctky už jedeme se zlínským Jirkou Krejčíkem společně. Tempo začíná být celkem vražedné, tak doufám, že to vydržíme. Kromě krátkého pytlíku ve skalách se jelo hlavně v rovinaté části, takže pořád ze sedla a velká pila. Závěr byl natočen po závodišti mezi překážkami, aby si diváci na tribuně taky užili.

Dojem ze svého výkonu jsem měl více než slušný, ale konkurence oproti Slovensku trochu narostla, takže z toho bylo 12. místo, 9 minut za vítězem. Lukáš zajel taky velice pěkný závod (21.), Ury ladil formu na nedělní krátkou (43.). V juniorech byl opět na bedně Lukáš (2.), v elitě Mára zajel pěkné 32. místo, Janča po drobných chybkách 29.

H21A sobota

Nedělní krátká se podle očekávání jela především ve zvlněné severní části a v pekelně rychlém tempu nebylo zas tak jednoduché pochytat všechny odbočky. Fyzicky mi to jelo hezky a chybky byly také spíše drobnějšího rázu. Když už se zdálo, že není co řešit, tak přišla moje největší kravina. Na předsběrku jsem nepochopitelně pohrdl tečkama a vyrazil na objížděčku okolo. Stálo mě to minimálně 40s a 3 místa v celkovém pořadí (17. místo). Rybník nám vypálil Ury se svým nejlepším letošním výkonem (15.místo), Lukáš (29.). Mára po velké chybě skončil 39., Lukáš tentokrát třetí a Janča se vešla i s menší chybkou do první poloviny (26.).

H21A sobota

Mým cílem pro šest podzimních závodů je šestkrát bodovat přes 90b, což zatím úspěšně držím. Tak se snad zadaří i za 14 dní na posledním dvojzávodě v Šumperku a uvidíme, jak se to projeví na konečném zúčtování ČP.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit