Brutální Bruntál

1563× přečteno

Po více než měsíční pauze jsme vyrazili na další kolo Českého poháru v MTBO. Po Maďarsku a Bzenci následovala ještě Praha, ale tu jsme takticky vynechali a raději si vyrazili zajezdit do Orlických hor. To byl také můj poslední kontakt s kolem a na víkend tak připadly dvě varianty - buď budu dobře odpočatej a pojede se mi dobře, nebo tam umřu. Jak je patrné z nadpisu, druhá varianta je správně. Závod jsme ještě kombinovali s pořádáním Libuščina survajvlu Atlas Adventure, takže výmluv na víkendový výsledek by se našlo dost.

Sobotní krátká byla krátká jen podle názvu. Více než hodinový zážitek byl okořeněn závěrečnými baheními lázněmi, které otestovaly závodní morálku všech zúčastněných. V závěru jsem byl už fakt hodně prošitej a když jsem tam ještě někde vláčel kolo bahnem nebo to v tom hnusnym bahně nejelo, tak na to vám nepomůže ani mentální trénink pozitivního myšlení. Do cíle jsem dojel a okamžitě jsem si šel koupit něco k jídlu, což bylo v tu chvíli jediné, co mě zajímalo. Výsledek stál opravdu za houby - 23. místo. Na nedělní závod jsem se opravdu moc netěšil, což se mi už hodně dlouho nestalo. Lukáš zajel velice pěkné 10. místo.

V neděli jsem se chystal na nejhorší a nakonec to nebylo vůbec špatné, první kolo se mi jelo celkem hezky, párkrát jsem se vyvezl za Ramachem, neboť elita měla hodně podobnou trať. V polovině jsme se sjeli s Lukášem, který opět trénoval trhání řetězu a utvořili klokanní tandem. Škoda jen zbytečně nateženého závěru, kdy jsme úplně zbytečně a teméř bez volby postupu dojeli na konec mapy a opět jeli po stejném asfaltu zpátky. Zhruba ve dvou třetinách trati jsem se ještě pohyboval kolem desátého místa, ale závěrečný kopec byl můj konec a hodně prošitej jsem dorazil do cíle na 19. místě.

Ponaučení pro podzimní sérii závodů je jasné - trénovat, trénovat, trénovat.

Postupy jsem zakreslil na webu obpostupy.cz.

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit