Premiéra s derniérou

1270× přečteno

Vzhledem k zaplněnému víkendovému diáři se pro Český pohár v MTBO našel letos pouze jeden volný víkend - ten právě skončený. Centrum bylo po oba dva dny ve Svratce, dobře známé z několika závodů či soustředění v pěším OB. V sobotu jsem si tak zajel letošní první závod (a to hned MČR na dlouhé trati - samozřejmě ne pro mou kategorii) a v neděli následovala letošní derniéra na krátké trati. Po oba dny jsem musel vzít zavděk svým bílým garážovým mišmašem - kolem složeným z komponentů co zbyly z Jančina prasklého kola a zbytku co se válel po garáži. Minulý týden mi totiž na 10km Silesia Maratonu vypověděl službu tlumič (což je podobně dostatkové zboží jak toaleťák za komančů), takže budu muset chvilku vydržet s pevňákem.

Sobotní dlouhá nakonec nebyla zas tak dlouhá, jak by se dle názvu dalo očekávat. Start byl přímo u zámečku Karlštejn (mimochodem je na prodej) kousek nad Svratkou. Trať mnoho variant postupů nenabídla (dole jsou mapy), prakticky stále se jezdilo po dvou silných cestách, velice často jsme se vraceli od kontroly stejnou cestou zpět a některými místy se projelo vícekrát. Většina menších cest byla díky spoustě bahna a klackům prakticky nesjízdná, takže nemělo vůbec smysl se pouštět do nějakých tečkovaných dobrodružství. Myšlenky na vítězství a následný postup do áček jsem si pojistil již při postupu na čtvrtou kontrolu, kdy se mi podařil hezký výlet po tečkách směrem na louku u startu. Touto naprosto idiotskou chybou jsem daroval soupeřům pěkné dvě minutky k dobru. Zbytek jsem už zajel celkem bez problémů, jen jsem občas jel zbytečně moc na jistotu. V cíli z toho bylo pěkné druhé místo, necelou minutku za prvním Ondrou Veselým.

Druhý den jsme na 6km vzdálený start vyrazili s Lukášem Chmeleřem raději trochu s předstihem, ale peloton silničářů jedoucí stejným směrem nás trochu urychlil. Nedělní krátká se jela v jiné části lesa, byla o něco jezdivější než sobota a místo volby postupů bylo potřeba dobře hlídat odbočky. Samozřejmě jsem si dobře uvědomoval, že v neděli je lepší na bednu nechodit (neboť pak člověk nemůže hned po závodě odjet a musí čekat na vyhlášení), takže to chtělo případný neúspěch nějak pojistit. To se mi podařilo hned při postupu na dvojku, takže jsem se aspoň po zbytek tratě nemusel zas tak honit. Celkem jsem i cítil nohy ze soboty (umyté ale byly), což mi na rychlosti moc nepřidalo a spoustu odboček jsem přejížděl. Darované dvě minuty na krátké nejsou jak dvě minuty na dlouhé, takže v kombinaci s chabým výkonem to stačilo pouze na 16.místo. Tímto pro mě tedy skončila letošní sezóna MTBO, snad ta následující bude o něco delší.

Výsledky a fotky jsou u Brňáků, za zmínku stojí třeba moje foto nebo Mára.


mapa sobota


mapa neděle

Komentáře

Mohlo by se ti taky líbit