Poklad Přemyslovců, Ljubav za ljubav a barokní kašny?

941× přečteno

Příjemnou relaxací po pracovním týdnu byl páteční lov na tři olomoucké keše. Nejprve jsme si do parku došli ke známému pomníku Věrnost za věrnost / Ljubav za ljubav pro klasickou keš. Její nalezení nám nedalo mnoho práce, neboť k ní vedla pěkně vyšlapaná pěšinka (tedy spíše geopěšinka). Zapsali jsme si první páteční zářez a vyrazili přes hradby na Václavské náměstí. Na rozdíl od toho pražského je to olomoucké méně frekventované a především ozdobené katedrálou Sv. Václava a Přemyslovským palácem (hezky nazváno místo skonu posledního Přemyslovce). Zde jsme našli potřebné indicie a hurá za Přemyslovským pokladem.

Jeho nalezení už takovou hračkou nebylo a teprve díky nápovědě jsme důmyslnou skrýš objevili. Poklad byl v podobě mincí ze všech koutů světa, a tak jsme přispěli polským zlaťákem. Totálně zmrzlí jsme se pak rychle přemístili do oblíbené kavárny u muzea. Třetí a záverečnou keší pátečního odpoledne/večera bylo putování po olomouckých barokních kašnách. Šest jsme znali celkem dobře, tak jsme alespoň objevili tu sedmou. Finální mikrokeš Janča nalezla dost rychle a nedaleko od ní jsme pak úspěšný lov mohli zapít pivkem.

    Komentáře

    Mohlo by se ti taky líbit


      Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /mnt/data/accounts/p/piskot/data/www/www/tmp_article.php on line 94