Olomoucké kešobraní

1054× přečteno

V pátek po práci jsme se rozhodli s Jančou provést útok na čtyři olomoucké kešky. Naposledy jsme začátkem ledna navštívili zdevastovaný hřbitov vojáků z První světové války na okraji Olomouce, poté našli kešku u Klášterního hradiska (to je ta pěkná stavba, co je vidět napravo, když přijíždíte do Olomouce vlakem) a nakonec se nám díky chybně provedenému výpočtu už nepodařilo odhalit keš nedaleko Lanového centra. To byla historie a nyní jsme začali krásnou multikeškou, která nás vede po olomouckých domovních znameních.

Po cestě jsme u Arionovy kašny získali indicie pro další keš se zajímavým názvem "Neshoří". Výpočet pro obě kešky jsme provedli v teple kavárny na náměstí Republiky, odkud jsme nejprve vyrazili najít keš domovních znamení. Jen předešlu, že všechny páteční kešky byly ve velikosti "mikro", tedy ve velikosti tuby na film. Souřadnice vypadaly celkem rozumně a brzy jsme i našli místo, které zhruba odpovídalo nápovědě. Při hledání jsme vypadali asi celkem podezřele, neboť hlídka městské policie okolo nás projela krokem a oba policisti nás sjeli nejdrsnějším pohledem jaký snad dokáže městský strážník vytvořit. Pátrání ale bylo nakonec neúspěšné a tak jsme už za tmy vyrazili za keškou, která nemůže shořet a jejíž hledání je prý celkem obtížné. No a zde se na nás usmálo štěstí, keš jsme našli prakticky okamžitě a mohli provést náš první zápis do mikrologbooku.

S lepší náladou jsme pak vyrazili k údajně prvnímu památníku Rudé armády na území České republiky (z r. 1945), který je umístěn zhruba uprostřed Smetanových sadů. Svou formou má památník připomínat známý Sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí. Konec historie, jdeme do akce. Indicie máme rychle, cílové souřadnice taky a hurá ze keškou. Keš je umístěna na opravdu velice specifickém místě (asi 8m nad zemí) a její nalezení nám trochu času zabralo. V důkladném hledání nás brzdili nedaleko se pošťuchující mudlopuberťáci. Tak jsme se tvářili velice nenápadně a jakoby potmě pozorovali zbytky aleje vedoucí prý kdysi k zaniklému hřbitovu. Keš jsme nakonec celkem se štěstím našli a puboši si snad ničeho nevšimli.

Po večeři a nějakém tom pivku jsme vyrazili ke keši, kterou mám kousek od svého olomouckého bytečku. Jmenuje se Shopping Cache a přestože potmě byl vidět jen ten shopping, tak moc dobře vím, že ve dne jsou odsud krásné výhledy na Olomouc, Sv. Kopeček a Jeseníky. Její hledání nám dalo asi nejvíc práce i přesto, že jsme dle nápovědy věděli, že jsme dobře. Když už jsme asi po půl hodině odcházeli, tak jsem se ještě naposledy vrátil, asi potřetí zkontroloval nejpravděpodobnější místo a ona tam fakt byla. Kurňa, sviňa, potvora, ta nám dala.

Celkové skóre k dnešnímu dni - 15 kešek. Nechybí několik fotek.

Jen tak mimochodem, nedávno vznikla v Hradci na Bíře nová keš a jmenuje se Hradecká orientační, (ne, já ji nezaložil). Pro její splnění se prý musí zdolat krátký orienťák.

    Komentáře

    Mohlo by se ti taky líbit


      Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /mnt/data/accounts/p/piskot/data/www/www/tmp_article.php on line 94