Bobr Cup 2005 - když jde malý bobr spát...

1423× přečteno

V sobotu se na koupališti v Litovli konal již 11. ročník populárního Bobr Cupu - Mistrovství ČR extremních štafet. Systém závodu je jednoduchý a velice divácky atraktivní - štafetu tvoří běžec, bajker a kajakář. Nejprve vyrazí do terénu s malým štafetovým kolíkem (ohryzaným od bobra) běžci, kteří musí zdolat 15km v terénu. Aby to neměli tak jednoduché, tak je čeká 5 brodů přes Moravu. Poté předají bajkerům, kteří prosviští 25km a aby byla nějaká legrace, tak se i oni se svým kolem 3x ponoří do vln Moravy. Po absolvování menších překážek v areálu koupaliště mohou předat kajakářům. Ti svůj závod začnou přeplaváním menšího vodního kanálu a poté mohou běžet k lodi. Po 6km jízdy na kajaku (3km po proudu a zpět) se musí vyškrábat z vody, popadnout kajak a pár stovek metrů ještě běžet i s kajakem do areálu koupaliště. Tam vylezou i s kajakem na 3m rampu a závod končí sjezdem do koupaliště.
Závod je populární nejen pro diváky, ale patrně i pro soutěžící, protože v některých týmech lze zahlédnout i jména olympijských reprezentantů nebo mistrů světa. Na druhou stranu je celý závod pojat velice pohodově se silnou nadsázkou. Týmy zde nejsou samozřejmě jen ty špičkové, ale i ty, které si chtějí závod užít. Z běhu se například poslední vrátila jakási dívčina po necelých 2 hodinách společně s dojíždějícími cyklisty a potlesk měla zaručeně největší. K závodu patří také kvalitní doprovodný program, který zahrnuje trialové exhibice, soutěž "Ohol si svého bobra" (sponzor Wilkinson Sword) a večerní koncert rockových kapel.
Letos to bohužel nevyšlo, abych se zúčastnil, a tak jsem zůstal jen v roli diváka. Ale příští rok nějaké ty vodáky snad už seženem. Jen tak pro představu: suveréně nejpočetnějším týmem byli pardubičtí orienťáci, kteří dali dohromady neuvěřitelných 8 týmů. Doufám, že se příští rok několik klokanů v Litovli ukáže - cyklisty seženu, vodáky snad překecáme, takže stačí, když poběžíte. Mrkněte na opravdu povedené fotky.

    Komentáře

    Mohlo by se ti taky líbit


      Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /mnt/data/accounts/p/piskot/data/www/www/tmp_article.php on line 94