Skončí to tam, kde to začalo!
31.7. - 2.8. 2015, Běleč

Po dvacáté a naposledy se sejdeme u nás na chatě, abychom v retro stylu zakončili tuto pěknou sérii. Startovné je tentokrát dobrovolné, není potřeba dopředu nic posílat. Ubytko zdarma a třeba i to pivko bude zase zadarmo.

rozpis závodu

Je tu poslední ročník a s ním i poslední rozpis

Odkaz na rozpis závodu.


19. Ročník je za námi

Podrobná rekapitulace na mém blogu.

Rozpis 2014 k dispozici

Odkaz na rozpis závodu.


17. Ročník je za námi

Podrobná rekapitulace na mém blogu. Za rok někde v kopcích... :)


Po těžkých porodních bolestech se zrodil... ROZPIS!

Odkaz na rozpis závodu.


Ročník 2012

Termín, ceny i jsou již známé, bližší podrobnosti budou...Ročník 2011 je za námi

Informaticky jubilejní 16. ročník je úspěšně za námi a jeho podrobnou rekapitulaci naleznete na mém blogu. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným i nezúčastněným a slíbit jim, že příští rok se sejdeme opět na chatě v Bělči. Ale opět za dva roky se potkáme někde na novém atraktivním místě v Čechách nebo na Moravě (ne, opravdu ještě nevím kde ...i když o pár lokalitách bych věděl...).


Rozpis závodu k dispozici

Jednotlivé etapy už mají hodně konkrétní obrysy a bylo tedy možné vydat rozpis závodu. Program je velice podobný jako v minulých letech, velice osvěžující budou ale místní terény. Těšit se můžete jak na vápencové skalky a škrapy, tak bohužel i na nezdolné hanácké kopřivy nebo ostružiny a vše pěkně k dostání v hezkých kopcích. Budeme sice na Hané, ale na místní rovinu se budeme koukat pouze z vrchu a z dálky.

A centrum Piškot Kapu bude...

v jeskyňárské základně na kraji obce Březina (mapa). Vítěze soutěže o volné startovné jsme si zrekapitulovali v minulém příspěvku, takže si nyní projdeme jednotlivé indicie pěkně krok za krokem. První indicie vás měla nasměrovat do nějaké krasové oblasti (tedy formované v období devonu). Všichni víceméně tušili, že centrum nebude nijak moc vzdálené od Červenky, takže v úvahu připadal především konickomladečský devon (odborné informace o oblasti například zde, přehled krasových území tady). Druhá indicie byla spíše pro navození atmosféry a jen dobrý znalec území by poznal místo, odkud byla pořízena. Při najetí myši na obrázek se objevila tajemná červená šipečka (zhruba uprostřed fotky) - hrad Bouzov (z předchozí fotky odstraněný).

Třetí indicie byla, dle mého názoru, dost jednoduchá a prozradila vám přímo jméno obce. Pokud čteme obrázek zleva doprava tak se dozvídáme následující text: Moravské Lidice méně než kilo metr. Pojem Moravské Lidice (Javoříčko) je více než dobře vygooglovatelný, trable mohl působit maximálně kilo s metrem. V okolí Javoříčka je pouze jediná obec do 1km - Březina. Pro potvrzení byla přidána ještě čtvrtá nápověda betula, tedy latinsky bříza.

A jak teď zjistit konkrétní dům? Všichni tři vítězové použili data katastru nemovitostí a hledali něco podezřelého. Jediným nesoukromým vlastníkem v celé obci je Česká Speleologická Společnost, které patří poměrně velký dům na okraji obce. Druhá varianta byla trochu progooglit spojení Březina, Javoříčko a dům (objekt a pod.) a podle popisu ubytování odhadnout dům. Pak už si jen stačilo věřit a poslat správné souřadnice. Na výsledný dům ukazovala také poslední nápověda, která možná nebyla moc jednoduchá. Měli jste k dispozici fotku obce Březina a po kliknutí pak seznam videí na YoutTube. Názvy vybraných videí se daly (s větší mírou fantazie) interpretovat jako "velký dům", "nasvícený sluncem", "s červenou střechou", "poslední nalevo" a "ten druhý".

Soutěž už má své vítěze

Pouhé 3-4 indicie stačily našim prvním výhercům k určení správného místa letošního Piškot Kapu. Jako první využil své univerzitní konexe pan RNDr. Burák, který nezapřel svou odbornou specializaci a po pondělním určení místa úvodní fotografie přidal v pátek i přesné souřadnice. Během sobotního dopoledne se o svou výhru přihlásil také zkušený televizní harcovník pan doktor Martin, který na základě přísně deduktivních myšlenkových pochodů taktéž zaslal správná čísílka. A jako třetí v pořadí se dnes se správným místem ozvala paní inženýrka Martina (které správné místo, dle neověřených informací, prozradila Terezka). Všichni tři získávají startovné zdarma a pro vás ostatní tu je poslední indicie, která již navede (při troše představivosti) na správný dům. Vyhrát sice už nic nemůžete, ale aspoň budete mít dobrý pocit. Přesné místo společně s řešením indicií odtajním ve středu 22.6.
indicie 5

Indicie no. 4

Předchozí nakopnutí už bylo poměrně jednoznačné, nemám pravdu? Pokud někdo přeci jen váhá a pohybuje se ve správné oblasti, tak ocení čtvrtou indicii. Ti ostatní, co už kempují ve správné obci, si můžou dát na 1-2 dny pauzu. Ale potom už půjde do tuhého.

Čtvrtá indicie: Betula.

A máme tu indicii číslo tři

Jak se vám dařilo s prvníma dvěma indiciema? Nic moc, co? Tak tu tentokrát máme něco pro zkušené šifroznalce a kryptospecialisty. Přestože to může vypadat komplikovaně, tak minimálně část šifry vás přesune do bezprostředního okolí centra závodu a pokud pochopíte kompletně mé myšlenkové pochody, tak se můžete dostat už do konkrétní obce. Pojďme na to:
indicie 3

Krátká soutěž o volné startovné na letošní ročník

Jak již proběhlo šeptandou, místo letošního ročníku je zatím utajeno. Je už načase tuto záhadu rozkrýt a vyvrátit obavy z horské etapy na Beskydském hřebenu nebo pivním sprintu mezi jihomoravskými sklípky. Postupně zde budu vypouštět (v náhodných intervalech) různé indicie, které povedou k přesné lokalizaci daného místa. Kdo mi první pošle na email souřadnice budovy centra závodu (s odchylkou do 10 m) vyhrává startovné zdarma. Samozřejmě že indicie budou poměrně těžké aby to nikdo neuhodnul, ale takový je už život. První dvě indicie slouží k hrubému určení oblasti, pro další zpřesnění budete muset sledovat web častěji. A že jsem na vás hodný, tak pro začátek vypustím indicie dvě. Celá soutěž poběží asi 2 týdny, centrum tedy bude zveřejněno nejpozději 25.června.

První indicie je lehce odborná a zní takto: devon.

Druhá indicie je tajuplná fotografie, pořízená nedaleko od centra závodu:

Rozpis závodu

Jak je už dobrým zvykem na Piškot Kapu, tak přesný rozpis závodu se dozvíte v podstatě až na startu. Ty netrpělivé či nervózní můžu ujistit, že i letos vás budou čekat čtyři náročné etapy. Hned ta páteční se bude tradičně odehrávat v noci (stačí tedy v pátek dorazit až večer), v sobotu dopoledne vás bude čekat něco delšího po okolních kopcích (zda pěšky nebo na kole bude včas upřesněno), až se odpoledne zmátožíte, tak dáme nějaké pivko na čas a v neděli ráno to zakončíme nějakou vychytanou specialitkou.

Podrobnosti k ubytování a stravování

Ubytko je zajištěno na matracích a postelích ve zděné budově (pokoje po více lidech, celkem přibližně 20míst, včas bude upřesněno), stany na zahradě pravděpodobně budou možné (bude upřesněno). K dispozici kuchyňka, klasické záchody i sprchy. Cena 150Kč je za obě noci. Pro rodiny s dětmi je možné dojednat za velice lidovou cenu penzion (k dispozici kuchyňka a krásné koupání hned u penzionu), který je vzdálen zhruba 10km od centra závodů.x zavřít rozpis

Rozpis 20. a zároveň posledního ročníku Piškot Kapu

Centrum závodu: chata u lesa za Bělčí (mapa →)
Termín: 31.7.-2.8.2015
Startovné: dobrovolné
Ubytování: několik míst pro vyvolené v chatě
Platby: na chatě bude piškotkasička
Přihlášky: do 15.7., pak už jen po předchozí domluvě
Sobotní oběd: někam zajdem nebo zas objednáme pizzu
Trička: něco na památku bude
Terény: krutohustopřísné hradecké lesy
Hřebáče: nebrat nebo v nich aspoň nechodit do chaty
Oblečení: retro dresy, oldschool botky nebo klasické prorážečky vítány

Popis etap

Retronoční, retroklasika, retropivní a retrokrátká. Bližší popis nebude, nechte se překvapit. Začínáme jako vždy nočním v pátek.