Dvakrát Hanácká zimní liga

2677× přečteno

Po delší pauze (pokud nepočítám noční výběh na Kladském sedle) jsme se dokopali jít běhat. Záminkou k rychlejšímu pohybu se staly dva závody Hanácké zimní série, které se uskutečnily minulé dvě soboty. Paradoxně jsem se tak zúčastnil dvou z celkového počtu tří závodů zimní ligy, asi tady není taková poptávka po závodech jak v Hradubicích. Každý ze závodů byl odlišný jak "terénem", tak počasím a především také mojí běžeckou formou.

3.12.2011 - 2. závod HZL - Těšetice

Ten první z nich byl takové běhání po vesnici (Těšetice), kde rozhodoval především rychlý běh (což za mrznoucího mrholení byla nutnost). I přes použití malých lampionků na kontrolách to byla poměrně triviální záležitost. Běžecky jsem se trápil od začátku do konce, poslední dobou mě trochu pronásledují bolavé úpony kotníku, které se zde bohužel projevily v plné kráse už cestou na jedničku (ano, už od závodních let dobře znám, že dobrá výmluva je polovina úspěchu). Potvrzením předchozích slov může být fakt, že jsem na postupu 4-5 dostal od Janči vteřinu a na závěrečných postupech (13-cíl) to byla vždy právě jedna vteřina, které mě od podobné "potupy" uchránila. Přesto mě překvapilo umístění v první polovině výsledkové listiny.

mapa Těšetice

Na jedničku to asi chtělo jít zleva, jen jsem si nebyl moc jistý tím tečkovaným polem (jak s ohledem na pravidla, tak hrozilo riziko oranice). Na osmičku to taky chtělo řezat rovnou mezi bytovkama, mě jen chvíli trvalo, než jsem si všimnul těch mostků u kontroly (počítal jsem, že budu muset kompletně zleva).

10.12.2011 - Mikulášský orienťák Skalka (3.závod HZL)

Mikulášský závod ve Skalce u Prostějova tuto sobotu byl už jiné kapučíno. Slunečné počasí, kontroly v lese, po problémech s kotníkem ani památky, po delší době na nohou hřebáče - to se to hned jinak běhá. V seversky zvlněném malém lesíku nás čekal skorelaufík (s povinnou první kontrolou) u kterého bylo nejtěžší nejakou kontrolu nezapomenout. Schopná varianta pro sesbírání mě napadla jen jedna, tak jsem ji víceméně bez obtíží realizoval (největší problém bylo najít jedničku). Přestože ve výsledcích můžeme najít několik dalších verzí, tak si tak trochu sebevědomě myslím, že realizace čehokoliv jiného byla ztráta času. Každopádně lesík to byl pěkný, krásně rozrytý, ale v létě bych tam vzhledem k ostružinovému napalmu opravdu běhat nechtěl. Závěr zpestřily tři kontroly v bažinách s následným přeběhem oranice, takže v cíli člověk vypadal opravdu jak ze severského žurnálu. Jako perličku lze uvést, že závodníci z klubů vzdálenějších více než 100km od centra závodu měli startovné zdarma. Děkujem.